شماره امروز: ۵۴۷

| | |

با ایجاد تغییراتی در کدنویسی سیستم عامل اندروید ۱۳، زمان مورد نیاز برای راه‌اندازی برنامه‌های نصب شده در محیط این سیستم عامل کمتر می‌شود.

سرعت راه‌اندازی برنامه‌ها  در اندروید ۱۳ بیشتر می‌شود

با ایجاد تغییراتی در کدنویسی سیستم عامل اندروید ۱۳، زمان مورد نیاز برای راه‌اندازی برنامه‌های نصب شده در محیط این سیستم عامل کمتر می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، در سیستم عامل اندروید ۱۳ تغییراتی ایجاد شده که باعث می‌شود سرعت عمل پردازنده‌ها در زمان تلاش یک برنامه برای راه‌اندازی بیشتر شود و در نتیجه برنامه‌ها و نرم‌افزارها سریع‌تر در دسترس قرار بگیرند. یکی از شاخص‌های بررسی میزان کارایی گوشی‌های تلفن همراه، سرعت راه‌اندازی برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌های مختلف است. گوگل با هدف ارتقای این شاخص امیدوار است تغییراتی اساسی در کدنویسی سیستم عامل اندروید ۱۳ انجام دهد تا نرم افزارها و برنامه‌های گوناگون سریع‌تر در دسترس مخاطب قرار بگیرند. البته مدرن‌سازی پردازنده‌های مرکزی و سی پی یوها نیز به این تحول کمک کرده است. این تغییرات با بررسی برخی کدهای پنهان اندروید ۱۳ برای کارشناسان قابل مشاهده بوده است. افزایش سرعت عمل پردازنده‌ها باعث می‌شود هر برنامه و نرم‌افزار امکانات و قدرت بیشتری برای تکمیل فرایند باز شدن در اختیار داشته باشد. این ویژگی جدید احتمالاً از طریق تمامی گوشی‌ها و تبلت‌های مجهز به اندروید ۱۳ در دسترس خواهد بود. برای پشتیبانی گوشی‌های پیکسل گوگل از این ویژگی، قبلاً یک وصله نرم افزاری از سوی این شرکت عرضه شده است.

دستور پوتین برای ایجاد ممنوعیت محتوای سمی اینترنت

ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه به دولت خود دستور داده یک سیستم جدید را برای ممنوعیت محتوای سمی اینترنت در نظر بگیرند. البته جزییات این دستور هنوز فاش نشده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سیستم جدید بخشی از فهرست دستوراتی است که در وب سایت کرملین آمده و از آن برای محافظت از کودکان استفاده می‌شود. کرملین تا یکم ژوئن ۲۰۲۲ این دستور را بررسی می‌کند. پوتین قبلاً اعلام کرده بود طرح‌هایی برای کنترل گسترده‌تر محتوای آنلاین دارد و اینترنت را عامل آسیب به جوانان و اعتراضات خیابانی افراط گرایان می‌دانست. این در حالی است که روسیه سال گذشته میلادی فشار بر شرکت‌های فناوری خارجی را بیشتر کرد و برای حذف نکردن محتوای ممنوع تنبیهاتی از جمله وضع جریمه‌ای کلان و حدود ۱۰۰ میلیون دلاری برای گوگل اجرا کرد. از سوی دیگر در دسامبر ۲۰۲۱ میلادی پوتین از پیشنهاد یکی از اعضای شورای حقوق بشر خود برای ایجاد مکانیسم داوطلبانه حذف محتوای ممنوع پشتیبانی کرد. طبق این پیشنهاد، پلتفرم‌های آنلاین روسی در مقابل حذف محتوای ممنوع نسبت به همتایان خارجی خود ارجحیت می‌یابند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران