شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در زمان وقوع اعتراضات به قتل «جرج فلوید» در سال گذشته میلادی، پلیس شهر مینیاپولیس با دریافت حکم قضایی از گوگل خواست تا اطلاعات معترضان را افشا کند و گوگل نیز با این درخواست موافقت کرد.

گوگل اطلاعات معترضان به‌قتل «جرج فلوید» را به پلیس داد

در زمان وقوع اعتراضات به قتل «جرج فلوید» در سال گذشته میلادی، پلیس شهر مینیاپولیس با دریافت حکم قضایی از گوگل خواست تا اطلاعات معترضان را افشا کند و گوگل نیز با این درخواست موافقت کرد. به گزارش مهر به نقل از تک کرانچ، قتل وحشیانه جرج فلوید سیاه‌پوست توسط یک افسر پلیس در ماه می‌سال ۲۰۲۰ باعث شد هزاران نفر در مینیاپولیس و دیگر شهرهای امریکا تظاهرات مسالمت‌آمیز برگزار کنند. در مواردی این تظاهرات به خشونت کشیده شد و پلیس برای جمع‌آوری اطلاعات گسترده از تظاهرات‌کنندگان به گوگل متوسل شد. بر اساس درخواست پلیس، گوگل موظف بود اطلاعات حساب‌های کاربری تمامی افرادی که در مناطق جغرافیایی مدنظر نیروهای امنیتی حضور داشتند را افشا کند. پلیس به خصوص خواستار دسترسی به اطلاعات افرادی بود که در تاریخ ۲۷ می‌یعنی دو روز بعد از قتل فلوید در اطراف فروشگاه اتوزون دست به خشونت زدند. با افشای این موضوع گروه‌های مدافع حقوق مدنی در امریکا هشدار دادند چنین درخواستی از گوگل غیرقانونی است و پلیس نمی‌تواند به بهانه شناسایی معترضان یا افرادی که دست به خشونت زده‌اند، اطلاعات شخصی هزاران کاربر را که در زمانی خاص در منطقه‌ای خاص حضور داشته‌اند جمع‌آوری و بررسی کند.

هوش مصنوعی پیانو زدن را  با دیدن فیلم‌های صامت می‌آموزد

یک سیستم جدید هوش مصنوعی تنها با مشاهده فیلم‌های صامت از پیانو زدن افراد می‌تواند بطور دقیق همان نت‌های اجرا شده را بنوازد. به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این سیستم بر خلاف سیستم‌های قبلی نیازی به دریافت صدای قطعات نواخته شده پیانو ندارد و تنها از طریق مشاهده ویدئوهای صامت قادر به درک و تقلید از نت‌های نواخته شده بطور دقیق است. این فناوری هوش مصنوعی که آئودئو نام دارد، توسط گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن ابداع شده و مبتنی بر استفاده از یک نرم افزار قدرتمند است که می‌تواند تمامی فریم‌های ویدئوهای صامت پیانو زدن را درک کرده و از آنها تقلید کند. در اولین گام از این نرم‌افزار برای مشاهده ۱۷۲ هزار فریم یک فیلم نواختن پیانو که از دستان پل بارتون نوازنده انگلیسی پیانو تهیه شده بود، استفاده شد. وی در این فیلم قطعاتی از موتزارت و باخ را نواخته است. هوش مصنوعی آئودئو با تحلیل این فیلم صامت توانست ترتیب فشرده شدن دکمه‌های پیانو را درک کند و نت‌ها را بطور دقیق بنوازد. قطعه نواخته شده توسط این هوش مصنوعی شباهت زیادی به نحوه نواختن پل بارتون دارد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران