شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر آموزش‌وپرورش در مراسم رونمایی از فاز ۳ شبکه آموزشی شاد از همراه اول بدلیل فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی شبکه شاد تشکر کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش در مراسم رونمایی از فاز ۳ شبکه آموزشی شاد از همراه اول بدلیل فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی شبکه شاد تشکر کرد. به گزارش موج، وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه شبکه شاد در مدت کوتاهی به بزرگ‌ترین عرصه‌ای تبدیل شد که خدمات آموزشی را در گسترده‌ترین سطح و به بیشترین جمعیت ارایه می‌کند، اظهار کرد: محیط شبکه شاد امن و منحصر به فعالیت‌های آموزشی و تربیتی است. محسن حاجی‌میرزایی در آیین رونمایی از فاز ٣ شبکه دانش‌آموزی شاد که با حضور اعضای شورای معاونان در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: معتقدم شبکه شاد یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای دوران کرونا در آموزش‌وپرورش است. کرونا همراه با تلخی و محدودیت‌های زیادی که بر جامعه جهانی تحمیل کرد اما در کنار رنج‌ها، فرصت‌های بزرگی را ایجاد کرد و شاد یکی از دستاوردهای مهم دوران کرونا شد. وی بابیان اینکه ما از طریق شاد شبکه ارتباطی آموزش‌وپرورش را گسترش دادیم، افزود: درزمانی که مدرسه فعال بود و دانش‌آموزان به مدرسه می‌رفتند با یک‌میلیون معلم، ۱۵ میلیون دانش‌آموز و بیش از ۱۱۰ هزار مدرسه ماموریت‌های خود را انجام می‌دادیم با تعطیلی مدارس و منع دانش‌آموزان از حضور در مدرسه این شبکه گسترده نیازمند پیوند و ارتباطی بود تا بتواند ماموریت‌های خود را انجام دهد و شاد این امکان را برقرار کرد؛ ارتباط بین معلم و دانش‌آموز، مدیران و معلمان، منطقه و مدارس، استان‌ها و مناطق با وزارتخانه با حجم عظیم نیروی انسانی از طریق شاد میسر شد.

حاجی‌میرزایی با تأکید بر اینکه شاد جایگزین آموزش حضوری نشد، اظهار کرد: بدون تردید هیچ‌چیزی جای آموزش حضوری نیست و شاد وقتی به میدان آمد که آموزش حضوری تعطیل شد، شاد آمد تا از تعطیلی آموزش و وقفه تحصیلی جلوگیری و ارتباط گسیخته را برقرار کند شاد امکان دسترسی به محتوا و آموزش باکیفیت را عمومیت بخشید. وزیر آموزش‌وپرورش گفت: اگر درگذشته دسترسی به معلمان باتجربه در تمام واحدهای آموزشی میسر نبود امروز از طریق شبکه شاد تدریس معلمان در دسترس دانش‌آموزان قرار گرفت. تدریس و محتوای هماهنگ از طریق شبکه شاد در دسترس دانش‌آموزان است. شبکه شاد توانمندی‌های معلمان را توسعه داد زیرا وقتی ارتباط معلمان با دانش‌آموزان و از طریق مدرسه قطع شد معلمان نیازمند توانمندی‌هایی هستند تا از طریق راه دیگر در جریان آموزش قرار گیرند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران