شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از۷۶۳ هزار دانش‌آموز استان سیستان و بلوچستان، ۱۰۰ هزار نفر زیرپوشش شبکه مجازی نیستند

۱۰۰هزار دانش‌آموز در سیستان زیرپوشش شبکه مجازی نیستند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از۷۶۳ هزار دانش‌آموز استان سیستان و بلوچستان، ۱۰۰ هزار نفر زیرپوشش شبکه مجازی نیستند و ۳۰۰ هزار نفر نیز از تجهیزات موردنیاز محروم هستند و لازم است برخی اعتبارات دستگاه‌ها به این مسیر هدایت و هزینه شود. به گزارش ایرنا محمدجواد آذری‌جهرمی در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: حکومت و دولت بایستی حقوقی را برای منافع عمومی فراهم کنند و از این حقوق در قانون اساسی کشورمان صراحتا صحبت شده است. وی با بیان اینکه اگر در همه نقاط کشور این حقوق به صورت مساوی و متوازن توزیع شود عدالت اجتماعی برقرار می‌شود، افزود: آموزش یکی از مصادیق عدالت بوده و کودک یا نوجوانی که در یکی از روستاهای دور افتاده سیستان و بلوچستان زندگی می‌کند از بچه‌های مناطق پررفاه کشور کم‌تر نیست و وظیفه ما به عنوان دولت فراهم کردن بسترهاست. جهرمی با اشاره به اینکه ارتباطات حق الناس محسوب می‌شود و جزو مصادیق حقوق اجتماعی افراد است خاطرنشان کرد: ارتباطات بستر آموزش است تحصیلات دانش‌آموزان و دانشجویان در بستر فضای مجازی بوده و طلاب نیز دروس دینی‌شان را در این بستر می‌آموزند.

عبور از مرز فروش ۵۰ هزار میلیارد تومان در ماه گذشته

مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسه کمیته مدیریت این شرکت گفـت: با وجود همه محدودیت‌های موجود در تأمین منابع انرژی و گاز و شیوع ویروس کرونا، فولاد مبارکه همچنان بر مدار موفقیت و سوددهی است. حمیدرضا عظیمیان گفت: فولاد مبارکه در سال‌های گذشته همواره با چالش‌های سختی ازجمله تحریم‌ها و محدودیت‌های داخلی، مانند کمبود سنگ‌آهن، کاهش عرضه برق، آب و گاز و مواد اولیه و از ماه‌های پایانی سال گذشته نیز با شیوع بیماری کرونا مواجه بوده است. وی با اشاره به دستاوردهای شرکت طی 9 ماه اخیر و همچنین با مقایسه آمار تولید در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، از افزایش 10 درصدی تولید در واحد گنــدله‌سازی خبر داد و گفت: در 9 ماه نخست امسال، تولید گندله به میزان 5 میلیون و 598 هزار تن محقق شده است. وی با اشاره به میزان تولید فولاد خام در این بازه زمانی تصریح کرد: در نه‌ماهه سال گذشته، 4 میلیون و 895 هزار تن تختال تولید شده بود، درحالی که در پایان 9 ماه نخست امسال، با تحقق 109 درصدی برنامه سالانه و با 11 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به عدد 5 میلیون و 456 هزار تن رسیده‌ایم. در ماه گذشته فروش شرکت از مرز ۵۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران