شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک مقام مسوول کارگری گفت: وقتی کارگران در معرض آلودگی ویروس کرونا قرار دارند و با تمام توان سر کار خود حاضر می‌شوند،

یک مقام مسوول کارگری گفت: وقتی کارگران در معرض آلودگی ویروس کرونا قرار دارند و با تمام توان سر کار خود حاضر می‌شوند، حداقل انتظارشان این است که استرس دستمزد سال آینده را به آنها تحمیل نکنیم و وظیفه شورای عالی کار است که این دغدغه را کاهش دهد. هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از تشکیل نشدن جلسات تعیین دستمزد ۱۳۹۹ کارگران، اظهار کرد: همانطور که از طریق ویدئو کنفرانس طرح‌های ملی و پروژه‌های تعاونی را افتتاح کردیم، می‌توانستیم طی دو هفته اخیر که جلسات بررسی و تعیین دستمزد کارگران را در شورای عالی کار تعطیل کردیم از طریق ویدئو کنفرانس مذاکرات مزد را دنبال کنیم و نهایتا صورتجلسه در زمان دیگری به امضا می‌رسید اما متاسفانه کرونا به بهانه خوبی برای لغو جلسات دستمزد تبدیل شده است.

وی افزود: متاسفانه سال‌های سال است که تعیین دستمزد کارگران به دقیقه ۹۰ و جلسات فشرده آخر سال کشیده می‌شود؛ در حالی که جامعه کارگری در شرایط سخت و تحریم‌ها و بحران‌ها در کنار دولت و در صف مقدم تولید و جهاد اقتصادی بوده‌اند.

این مقام مسوول کارگری احتمال موکول شدن نشست تعیین دستمزد به سال بعد را بعید دانست و گفت: اگر این اتفاق بیفتد بدعت جدیدی است که قطعا در تقویم کاری سال آینده آثار و پیامدهای زیانباری به دنبال خواهد داشت.

ابوی با اشاره به عدم تعطیلی برخی از بنگاه‌ها در شرایط حاضر گفت: وقتی کارگران در معرض آلودگی و ویروس کرونا هستند و با تمام توان سرکار خود حاضر شده‌اند حداقل انتظارشان این است که استرس دستمزد سال آینده را نداشته باشند و وظیفه ما است که این دغدغه را کاهش دهیم.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در پایان گفت: نمایندگان کارگران در شورای عالی کار آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده و حاضرند حتی در شرایط بهداشتی و کاملا استریل با رعایت نکات بهداشتی مذاکره کنند و امیدواریم در هفته آینده حداقل یک جلسه برای بررسی دستمزد سال ۱۳۹۹ برگزار شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران