شماره امروز: ۵۴۷

وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد

| | |

وزیرکار درباره اقدامات دولت پس از شیوع بیماری کرونا گفت: برای دستفروشان و افرادی که قرارداد رسمی ندارند، مقرر شد حدود ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه به منظور پرداخت بیمه‌های بیکاری و ارایه تسهیلات به این افراد تخصیص یابد.

وزیرکار درباره اقدامات دولت پس از شیوع بیماری کرونا گفت: برای دستفروشان و افرادی که قرارداد رسمی ندارند، مقرر شد حدود ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه به منظور پرداخت بیمه‌های بیکاری و ارایه تسهیلات به این افراد تخصیص یابد.

به گزارش تسنیم، محمد شریعتمداری درباره اقدامات و تمهیدات در قبال آسیب دیدگان ویروس کرونا گفت: دامنه فعالیت‌های دولت در این باره بسیار وسیع است. تشکیل «ستاد مقابله با بحران کرونا» از مهم‌ترین اقدامات دولت در این باره بوده است که تقریباً هر روز معاونین و وزرای مربوط تشکیل جلسه می‌دهند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه نهادسازی‌های لازم برای تحقق هدف مبارزه با کرونا انجام شده است، گفت: در همه جلسات رسمی هیات وزیران، مقدمه‌ای با محوریت این موضوع مطرح می‌شود و شاهد هماهنگی وزرا و طرح همه مسائل و بیان گزارش فعالیت دستگاه‌های اجرایی گوناگون درباره کرونا هستیم.

وی افزود: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که دولت پای کار است و ما و تمام وزارتخانه‌ها، صدا و سیما، مجلس شورای اسلامی و... در کنار وزارت بهداشت که پیشانی این کار است، تلاش می‌کنیم.  وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های درمانی تامین اجتماعی گفت: ما در 330 مرکز درمانی که شامل 80 بیمارستان و مراکز درمانی دیگر است برای امداد رسانی به مخاطبان خاص که بیمه‌شدگان تامین اجتماعی هستند و هم مخاطبان عام که سایر مردم هستند آماده خدمت هستیم و همه فعالیت‌های ما در قالب ستاد مقابله با کرونا است.

وی به موضوع سرنوشت کارگران اشاره کرد و گفت: براساس نص صریح قانون کارگرانی که مخالف میل و اراده خود بیکار شده، همه کسانی که براثر بیماری کرونا از کار بیکار شوند با تشخیص سازمان‌های مربوطه شان ظرفیت استفاده از قانون بیمه بیکاری را دارند و مشمول بهره مندی از ظرفیت‌های حمایتی سازمان و وزارتخانه مربوطه هستند.

شریعتمداری درباره افرادی که دارای قرارداد رسمی کار نیستند مثل دستفروشان گفت: ما برای این موضوع جلسات متعددی را با مسوولان امر و پژوهشگران داشتیم و در نهایت مقرر شد حدود 3 هزار میلیارد تومان سرمایه به منظور پرداخت بیمه‌های بیکاری و ارایه تسهیلات به این افراد تخصیص یابد.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اقدامات بسیار ارزشمند و خوبی در خصوص پرستاری و درمان مبتلایان به کرونا در سراسر کشور شده است، درباره سایر اقداماتی که از سوی دولت برای مقابله با بیماری کرونا انجام شده است، گفت: شکل نگرفتن تجمعات اجتماعی به منظور شیوع پیدانکردن کرونا در سطح جامعه، حذف حدود 4 میلیون مسافرت در ایام پایانی سال، تعویق پرونده‌های موجود در شورا‌های حل اختلاف، راه‌اندازی و برقراری نظام آموزش از راه دور برای دانش‌آموزان و دانشجویان از جمله اقدامات دولت در این خصوص است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران