شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون فرهنگی - اجتماعی وزیر کار از تأمین ۲۰۰ هزار مسکن مقرون به‌صرفه برای کارگران تا سه سال آینده خبر داد و گفت: بر اساس شاخص‌های تعریف شده،

معاون فرهنگی -  اجتماعی وزیر کار از تأمین ۲۰۰ هزار مسکن مقرون به‌صرفه برای کارگران تا سه سال آینده خبر داد و گفت: بر اساس شاخص‌های تعریف شده، کارگران به تناسب میزان نیازمندی اولویت‌بندی می‌شوند. ابراهیم صادقی‌فر در گفت‌وگو با مهر، با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم حوزه کارگری، بحث تأمین مسکن کارگران است، اظهار کرد: در همین زمینه اخیراً طی تفاهمنامه با وزارت راه و شهرسازی مقرر شد، ۲۰۰ هزار مسکن برای گروه‌های کارگری در قالب طرح مسکن ملی ساخته شود. وی با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی مورد نظر در این طرح، تأمین مسکن مقرون به‌صرفه متناسب با توان اقتصادی خانوارهای کارگری فاقد مسکن است، گفت: از فرصت‌های قانونی همچون ماده ۱۴۹ قانون کار، ظرفیت‌های موجود و بهره‌گیری از اصل هم‌افزایی منابع با مشارکت دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی مرتبط، جهت کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده مسکن استفاده حداکثری شده است. معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق ماده ۱۴۹ قانون کار، علاوه بر اینکه دولت تکالیفی در حوزه تأمین مسکن کارگران دارد، کارفرمایان نیز باید در این زمینه وارد شوند به‌طوری که در تبصره دو این ماده نیز بر استفاده از ظرفیت کارفرمایان برای ساخت مسکن کارگری تاکید شده است.

وی درباره شناسایی گروه‌های هدف نیز گفت: برای شناسایی گروه‌های هدف و اولویت‌بندی آنها بر اساس شاخص‌های تعیین شده، متناسب با شرایط هر گروه جهت رفع دغدغه مسکن کارگران اقدام خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران