شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی طرح کمک معیشت حمایتی گفت: در حال حاضر 11.9 میلیون خانوار اصلا خودرویی ندارند، گفت:

سخنگوی طرح کمک معیشت حمایتی گفت: در حال حاضر 11.9 میلیون خانوار اصلا خودرویی ندارند، گفت: این افراد در واقع به هیچ‌وجه از بنزین یارانه‌ای 1500 تومانی استفاده نمی‌کنند و بهره‌ای از آن ندارد و در واقع این افراد مستحق دریافت بسته کمک معیشت خانوار هستند. حسین میرزایی در گفت‌وگو با فارس گفت: از آغاز اجرای طرح حمایت معیشتی، پس از طی شدن فرایند اعتراض و ایجاد سامانه ثبت درخواست غیرحضوری رسیدگی، 3.4 میلیون نفر جدید به مشمولان دریافت کمک معیشتی اضافه شدند و در واقع کسانی که باید طبق معیارهای پایگاه رفاه ایرانیان این بسته‌های کمک معیشتی را دریافت کنند، هر 3 مرحله این بسته را دریافت نموده‌اند.

سخنگوی طرح کمک معیشت حمایتی افزود: در حال حاضر 60 میلیون ایرانی هر 3 مرحله کمک حمایت معیشتی را دریافت کرده‌اند.

میرزایی گفت: متاسفانه یکی از نمایندگان مجلس گفته است وزارت رفاه افراد را به بهانه‌های مختلف حذف کرده است؛ اینگونه نیست؛ بلکه بر اساس شاخص‌های مختلف که بارها اعلام کرده‌ایم وضعیت مالی افراد را در سامانه رفاه ایرانیان بررسی می‌کنیم و بر اساس این شاخص‌ها و طبق اطلاعات درآمدی و اموال افراد کسانی را حذف کرده‌ایم و علت حذف را هم به خود افراد اعلام کرده‌ایم. وی این را هم گفت: بارها تاکید کرده‌ام حساب فردی برای کار شخصی و حساب شرکتی برای کار تجاری است و اینکه گفته شود افرادی در شرکت‌ها کار می‌کنند که پول شرکت به حساب آنها می‌آید و ادعا می‌کنند این گردش مالی مربوط به من نیست این پذیرفته نیست و تخلف محسوب می‌شود و مشکل این است که آن فرد باید رفتار اقتصادی خود را اصلاح کند. اینکه همین فرد به نماینده مجلس حوزه انتخابیه خود مراجعه و بگوید وزارت رفاه بی‌دلیل مرا حذف کرده است، اصلا این طور نیست و تمامی گردش‌های مالی که با حساب فرد صورت گرفته متعلق به او محسوب می‌شود. سخنگوی طرح کمک معیشت حمایتی گفت: بارها از نمایندگان مجلس دعوت کرده‌ایم که برای بازدید از سامانه رفاه ایرانیان تشریف بیاورند و آنها نیامدند و حتی از آنها درخواست کردیم فرصتی فراهم کنند که به مجلس برویم و گزارش کنیم، اما این فرصت هم فراهم نشده است. میرزایی اضافه کرد: ‌حتی نامه‌نگاری به دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی انجام دادیم که نیروی مستقر در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار دهند و بر فرایند کارهای ما نظارت کنند، زیرا وزارت رفاه به صورت شفاف عمل می‌کند و ابایی از شفافیت ندارد. به شرط اینکه وقتی نمایندگان ناظر می‌آیند گزارشی از یافته‌های خود را به مردم و رسانه‌ها ارایه کنند تا برای مردم نیز مساله روشن شود.

وی در پایان گفت: از نمایندگان مجلس دعوت می‌کنیم که برای بازدید از سامانه رفاه ایرانیان تشریف بیاورند و به مردم گزارش دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران