شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی طرح کمک معیشت حمایتی گفت: در دور سوم واریز مبالغ کمک معیشت حمایتی، 757 هزار و 323 خانوار جدید این مبالغ را دریافت کردند.

757 هزار خانوار جدید کمک معیشتی دریافت کردند

سخنگوی طرح کمک معیشت حمایتی گفت: در دور سوم واریز مبالغ کمک معیشت حمایتی، 757 هزار و 323 خانوار جدید این مبالغ را دریافت کردند.

حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که در دور سوم واریز کمک هزینه معیشتی در بهمن ماه چند خانوار جدید اضافه شدند، گفت: در مرحله سوم واریز کمک هزینه معیشتی که 10 بهمن ماه واریز شد، تعداد 757 هزار و 323 خانوار جدید به تعداد افراد 2 میلیون و 247 هزار و 947 نفر جدید بودند که معوقات سه مرحله کمک هزینه معیشتی را دریافت کردند.  وی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چه تعداد از افراد ایرانی کمک معیشتی دریافت می‌کنند، گفت: بیش از 60 میلیون نفر در قالب بیش از 18 میلیون و 800 هزار خانوار که در حال حاضر کمک هزینه معیشتی خانوار را دریافت می‌کنند. سخنگوی طرح کمک معیشتی حمایتی همچنین در مورد اینکه آیا سامانه حمایت هنوز برای ثبت درخواست دریافت کمک هزینه باز است، گفت: سامانه حمایت به نشانی https: //hemayat.mcls.gov.ir/ همچنان باز است و افراد می‌توانند ثبت درخواست بدهند که درخواست آنها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که اگر مشمول شوند، برای موعد اسفند ماه کمک معیشتی به حساب آنان واریز می‌شود. میرزایی گفت: افرادی که پیش از این در سامانه حمایت اقدام به ثبت درخواست برای بازبینی وضعیت معیشتی خود کرده بودند، می‌توانند با مراجعه به سامانه حمایت ضمن مشاهده نتایج رسیدگی به اعتراض خود چنانچه درخواست بازبینی مجدد داشته باشند، می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

دولت قانون اصلاح حقوق و دستمزد را به درستی اجرا نکرد

حمیدرضا حاجی‌بابایی، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: برای اصلاح حقوق‌ها با مشکل جدی روبرو هستیم زیرا هر کسی در هر طبقه‌ای تلاش دارد تا از حقوق و دستمزد خود دفاع کند. وی ادامه داد: معمولا در مراکز تصمیم‌گیری درباره حقوق و دستمزد، اشخاصی با حقوق‌های پایین حضور ندارند، بنابراین باید با اعمال فشار برای انجام این کار حرکت کرد. وی با بیان اینکه برای افزایش حقوق‌های پایین باید محترمانه به حقوق‌های بالا دست نزنیم، اظهار کرد: طرح‌های مختلفی از سال گذشته برای اصلاح حقوق‌ها به استثنای اعضای هیات‌های علمی و قضات که جایگاه ویژه کاری و علمی دارند، مطرح و اعلام شد که حقوق‌های پایین باید افزایش یابد اما در مقابل حقوق‌های بالا با درصد کمتری افزایش پیدا کند. وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه علی‌رغم اینکه تلاش کرده کار خوبی را انجام دهد اما این مصوبه عادلانه، کافی و کامل نیست زیرا افزایش 15 درصدی حقوق‌ها، بیشترین تاثیر و افزایش را بر حقوق‌های بالا خواهد داشت و براین اساس نمایندگان مانند سال گذشته پیشنهاداتی را برای اصلاح این مصوبه در زمان بررسی بودجه در صحن مطرح خواهند کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران