شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد.

اسدالله عباسی با اشاره به تصمیم دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ برای افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان، گفت: با توجه به بالا بودن میزان تورم و مشکلات اقتصادی در کشور، افزایش ۱۵ درصدی حقوق در سال آینده برای کارمندان کم درآمد کافی نیست.

او ادامه داد: به‌طور حتم افزایش میزان حقوق کارمندان و کارگران باید متناسب با میزان تورم صورت گیرد، زیرا در شرایط کنونی مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه هستند.

عباسی تصریح کرد: در شرایط کنونی ما به دنبال ارایه پیشنهادی هستیم تا افزایش حقوق برای کارمندان با دریافتی زیر ۵ میلیون تومان به صورت پلکانی صعودی باشد و برای کارمندان با دریافتی بالای ۵ میلیون تومان، افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس محاسبه شود.  او افزود: در لایحه بودجه سال ۹۹ باید تصمیم درستی اتخاذ شود تا کارمندان کم درآمد در سال آینده با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو نباشند. این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به عدم پرداخت یارانه معیشتی به برخی از اقشار جامعه به دلیل بالا بودن مجموع درآمدهای خانوار، ادامه داد: به نظر من مکانیزم دولت برای پرداخت و عدم پرداخت یارانه معیشتی باید اصلاح شود، زیرا شاخص‌های کنونی ملاک درستی برای حذف افراد نیست.

عباسی گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار دارد، زیرا درآمدهای حاصله فرزندان صرفا هزینه خانوار نشده و افراد باید برای تشکیل زندگی و ازدواج نیز پس‌انداز کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران