شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مناطق آزاد با هدف جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و توسعه صادرات بنیان گذاشته شدند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مناطق آزاد با هدف جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و توسعه صادرات بنیان گذاشته شدند، گفت: متأسفانه اکنون این مناطق محلی برای واردات و قاچاق کالا هستند. سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: لایحه مذکور درحال بررسی‌های نهایی و ارسال به صحن علنی مجلس است. برخی از بندها و ماده‌های لایحه مذکور دارای ایراداتی بودند. وی در ادامه افزود: ازجمله ایرادات لایحه مذکور، معافیت‌های مالیاتی و امتیازات فراوانی بود که به برخی دستگاه‌ها داده شده است. به عنوان مثال یک سری امتیازهایی به خود سازمان مالیاتی داده شده بود که در صحن علنی به آن‌ اعتراض و به کمیسیون برگشت داده شد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مناطق آزاد نباید از پرداخت مالیات معاف شوند، گفت: معافیت‌ مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد هم جزو ایرادات بود که قرار شد درباره آن تصمیم‌گیری شود. هدف از تاسیس مناطق آزاد جذب سرمایه‌‌گذار خارجی و داخلی و توسعه­ صادرات است. این مناطق در کشور با هدف توسعه صادرات غیرنفتی ایجاد شده‌اند اما متأسفانه محلی برای واردات و قاچاق کالا هستند.

نماینده مردم اصفهان در پایان تصریح کرد: با وضعیت فعلی مناطق آزاد، بنده مخالف معافیت مالیات بر ارزش افزوده آنها هستم. دریافت مالیات از واحدهای صنعتی این مناطق کمک زیادی به جلوگیری از قاچاق کالا می‌کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران