شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی طرح معیشت از فعال شدن سامانه ثبت اعتراض خبر داد و گفت: واحد USSD موظف به ارسال پیامک برای همه افراد بوده

فعال شدن سایت ثبت اعتراض به یارانه معیشتی

سخنگوی طرح معیشت از فعال شدن سامانه ثبت اعتراض خبر داد و گفت: واحد USSD موظف به ارسال پیامک برای همه افراد بوده و ممکن است در موارد خاص سیستم کال سنتر تماس گرفته و برای افراد کد رهگیری را بخواند.

حسین میرزایی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که برخی شهروندان از چند روز پیش اعتراض خود را از طریق کد دستوری ثبت کردند اما کد رهگیری برای آنها پیامک نشده است، اظهار کرد: سامانه مرتب بررسی می‌شود و ارسال پیامک فقط برای سرپرستان خانوار مجاز است. تاکنون درصد زیادی از پیامک‌ها ارسال شده است.

سخنگوی طرح معیشت، با بیان اینکه کمتر از 4 میلیون سرپرست خانوار درخواست طرح معیشتی ثبت کردند عنوان کرد: مابقی یا سرپرست نبودند یا درخواست تکراری ثبت شده است.

سامانه مکرر پیامک ارسال می‌کند؛ یکی از دلایل عدم ارسال پیامک این است که احتمالا گوشی افراد خاموش بوده یا آنتن ندارد همچنین در ارسال پیامک گروهی و انبوه تا زمانی که همه پیامک‌ها گزارش تحویل دریافت نکند سامانه پیامک را مجدد ارسال می‌کند.

وی تاکید کرد: واحد USSD موظف به ارسال پیامک برای همه افراد بوده و ممکن است در موارد خاص سیستم کال سنتر تماس گرفته و برای افراد کد رهگیری را می‌خواند.  میرزایی افزود: افرادی که ثبت‌نام کردند و کد رهگیری برای آنها پیامک شده است می‌توانند در سایت مربوطه اعتراض خود را ثبت کنند در حال حاضر سایت Hemayat.mcls.gov.ir شروع به کار کرده و افراد می‌توانند اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنند.  

وی تاکید کرد: واحد USSD موظف به ارسال پیامک برای همه افراد بوده و ممکن است در موارد خاص تماس گرفته بشود و برای افراد کد رهگیری را بخوانند.

ضرورت برخورد با متخلفین در زمینه گرانفروشی

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت برخورد با متخلفین در زمینه گرانفروشی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تبعات اصلاح قیمت بنزین و تاثیر آن بر کالاهای دیگر، اظهار کرد: اکثر کالاها در روزهای اخیر افزایش قیمت داشته‌اند. ما به صورت دستوری نمی‌توانیم جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیریم مثلا وانت نیسانی که از اصفهان به تهران بار می‌آورده قبلا بنزین ۱۰۰۰ تومانی استفاده می‌کرده و حالا ناچار است بنزین ۳۰۰۰تومانی بزند آیا می‌توان توقع داشت که کرایه‌ها اضافه نشود؟

وی ادامه داد: ما باید زیرساخت‌ها را در این زمینه فراهم کنیم و از سویی اجازه ندهیم کالاهایی که قیمت آن ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد گران شود. در این زمینه باید با متخلفین برخورد شود و اگر کارخانه، شرکت یا فروشنده‌ای کالایی را گران فروخت جریمه شود و جریمه آن به مردم برگردد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر جریمه‌ها بازدارنده باشد شاید تا حدی بتوان جلوی افزایش قیمت‌ها را گرفت.

سامانه جامع تعاونی، اعتماد رفته   بخش تعاون را بازمی‌گرداند

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌منظور توسعه شفافیت در بخش تعاون، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور را طراحی و بارگذاری کردیم که می‌تواند اعتماد خدشه‌دار شده نسبت به بخش تعاون را بازگرداند و زمینه جذب سرمایه خرد مردمی را مجددا در بخش تعاون ایجاد کند.

محمدجعفر کبیری اظهار کرد: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارآفرینان و تعاون گران اتفاقات خوبی در بخش تعاون رقم زدیم.

وی اضافه کرد: این نشست تخصصی نیز با رویکرد بحث توسعه شفافیت و نوآوری به‌منظور افزایش اعتماد عمومی به بخش تعاون برگزار می‌شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مدیران تعاون سراسر کشور در این نشست تخصصی حضور دارند، تصریح کرد: به‌منظور توسعه شفافیت در بخش تعاون، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور را طراحی بارگذاری کردیم که این سامانه بر اساس یک نظام خودکنترلی اعضا بر روی فعالیت‌های هیات‌مدیره و مدیران عامل است.

کبیری ادامه داد: این سامانه می‌تواند اعتماد خدشه‌دار شده نسبت به بخش تعاون را بازگرداند و زمینه جذب سرمایه خرد مردمی را مجددا در بخش تعاون ایجاد کند.

وی عنوان کرد: افراد می‌توانند برای تشکیل تعاونی‌ها به سایت وزارت خانه مراجعه و بدون هیچ‌گونه مراجعه حضوری نسبت به تشکیل تعاونی‌های خود اقدام کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران