شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد که برای بودجه سال ۹۹ قطعا مجلس تصمیمی جدی برای رفاه حال مردم خواهد گرفت.

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد که برای بودجه سال ۹۹ قطعا مجلس تصمیمی جدی برای رفاه حال مردم خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، غلامعلی جعفر‌زاده ایمن‌آبادی در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس با اشاره به تصمیم سران قوا برای اصلاح قیمت بنزین اظهار کرد: عدم ایجاد اجماع نخبگان و بی‌اطلاعی نمایندگان از این تصمیم یک ضعف بزرگ بود. اخباری مبنی بر متزلزل بودن سران سه قوه در حمایت قطعی از این تصمیم در خبرگزاری‌ها منتشر شد. سران سه قوه تصمیمی گرفتند و وقتی زیر آن را امضا کردند دیگر نباید در اخبار منتشر کنند که ما مخالف بودیم؛ چرا که این موضوع در جامعه تزلزل ایجاد می‌کند. عدم توجیه و عدم اطلاع‌رسانی به مردمی که همیشه همراه نظام بودند صحیح نبود. مردم مستحق غافلگیری و پنهان کاری نبودند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبودن زیر ساختارها در حوزه تخصیص کارت سوخت در این باره نیز گفت: اعلام کرده بودند که ۱.۵ میلیون خودرو فاقد کارت سوخت هستند چرا وقتی زیرساخت‌ها تکمیل نشده دست به چنین طرحی زدند؟ افزایش ۳۰۰ درصدی بخشی از مصرف بنزین بدون توجه به افزایش درآمدهای مردم خود مشکل دیگری بود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی اظهار کرد: غیرقابل انکار است که افزایش نرخ حامل‌های انرژی عامل افزایش قیمت سایر کالاها می‌شود. دولت‌ها نشان داده‌اند که در نظارت دارای ضعف شدیدی هستند. مردم نگران هستند که قیمت کالا افزایش پیدا کند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: برای بودجه سال ۹۹ قطعا مجلس تصمیمی جدی برای رفاه حال مردم خواهد گرفت. دولت به همان شکل که به دنبال واقعی کردن نرخ حامل‌های انرژی است حقوق کارمندان و کارکنان را نیز واقعی کند. جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: حساب معترضین از اشرار جداست. باید با کلیه افرادی که به اموال عمومی آسیب رساندند به‌شدت برخورد شود ولی با معترضین غیر آشوبگر با رافت اسلامی برخورد شود. وی در پایان اضافه کرد: دولت در بودجه سال ۹۹ رفاه حال اقشار ضعیف را مورد توجه قرار دهد. مردم با درآمدهای پایین به‌شدت در این تصمیمات غیرکارشناسی آسیب دیده‌اند. دولت کاری نکند که لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس دچار مشکل شود. به هر شکل که به این طرح بنزین نگاه می‌کنیم مشکل می‌بینیم. معلوم نیست مسوول این خسارت‌ها کیست؟

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران