شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ۴ شرکت به لیست شرکت‌های دولتی در سال ۹۹ اضافه شده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ۴ شرکت به لیست شرکت‌های دولتی در سال ۹۹ اضافه شده و ۴ شرکت نیز از این فهرست حذف شده‌اند، گفت: در سال ۹۹ حقوق و مزایا در شرکت‌های دولتی حدود ۱۵ درصد رشد خواهد کرد و کل افزایش بودجه شرکت‌ها ۹ درصد خواهد بود.

محمد حسینی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره جزییات لایحه بودجه شرکت‌های دولتی که اخیرا به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارایه شده است، گفت: این لایحه نسبت به سنوات قبل تغییرات قابل توجهی دارد و بر این اساس، دولت طبق مصوبات پیشین مجلس، عملکرد شرکت‌های دولتی در سال98، عملکرد شش ماهه سال 98 و همچنین بودجه پیشنهادی سال 98 را در اختیار کمیسیون برنامه و بودجه قرار داده است.

وی افزود، بررسی‌های مقدماتی، 4 شرکت مربوط به حوزه بیمه سلامت و ...به لیست شرکت‌های دولتی در سال 99 اضافه شده و 4 شرکت نیز از این فهرست حذف شده‌اند. وی با بیان اینکه، مصوبات مربوطه در لایحه شرکت‌های دولتی و همچنین بودجه‌های تفضیلی به صورت جداگانه به کمیسیون ارایه شده است، گفت: با توجه به راه‌اندازی سامانه‌هایی که پیش از این با تکلیف قانون ایجاد شده بود، میزان واقعی حقوق و دستمزدها در شرکت‌های دولتی مشخص شده است.

 همچنین در سال 99 حقوق و مزایا در شرکت‌های دولتی حدود 15 درصد رشد خواهد کرد و کل افزایش بودجه شرکت‌ها در سال بعد نزدیک به 9 درصد است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به نحوه افزایش حقوق‌ها در بودجه‌ سال 99، گفت: از آنجایی که در قانون بودجه سنواتی میزان افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان همسان و متناسب با نرخ تورم است فاصله حقوقی بازنشستگان و شاغلان همچنان باقی مانده است.

وی ادامه داد: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف شد، اقدامات لازم برای کاهش فاصله حقوقی بازنشستگان و شاغلان را انجام دهد اما به دلیل شرایط کشور عملا اتفاق چندانی نیفتاد.

حسینی با بیان اینکه در سال‌های اخیر قدرت خرید مردم موجب شده بازنشستگان با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کنند، گفت: از آنجایی که باید واقع‌بینانه عمل کرد بهتر است در بودجه سال 99 به جای افزایش حقوق شاغلان، اعتبارات را به سمت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سوق داد و دولت منابع پایداری برای تحقق این امر پیش‌بینی کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران