شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس مرکز آمار با بیان اینکه فهرست و اسامی شرکت‌های دارای مجوز در این حوزه در سایت مرکز آمار ایران اطلاع‌رسانی شده است، گفت: فعالان اقتصادی می‌توانند

رییس مرکز آمار با بیان اینکه فهرست و اسامی شرکت‌های دارای مجوز در این حوزه در سایت مرکز آمار ایران اطلاع‌رسانی شده است، گفت: فعالان اقتصادی می‌توانند هر گونه اطلاعات درباره این شرکت‌ها را از مرکز آمار ایران به دست بیاورند و پس از آن نسبت به همکاری با این شرکت‌ها اقدام کنند. جواد حسین‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا درباره فعالیت شرکت‌های خصوصی برای تهیه آمار در حوزه کسب و کار و فروش این آمار به فعالان اقتصادی گفت: فهرست و اسامی شرکت‌های دارای مجوز در این حوزه در سایت مرکز آمار ایران اطلاع‌رسانی شده است و متقاضیان می‌توانند برای همکاری با این شرکت‌ها از طریق اقدام کنند. وی افزود: در این فهرست منتشر شده حتی مدت زمان گواهینامه و اعتبار مجوز این شرکت‌ها هم ذکر شده است. رییس مرکز آمار ایران با اشاره به ارایه مجوز به گرایش‌های تخصصی و تفکیک گرایش‌ها در حوزه تهیه آمار توسط شرکت‌های بخش خصوصی گفت: گواهینامه‌ها در گرایش‌های مختلف ارایه می‌شود، هر مجوزی مربوط به یک گرایش خاص است و هیچ شرکتی نمی‌تواند با دارا بودن مجوز در یک گرایش خاص درباره گرایش دیگری نسبت به تهیه آمار اقدام کند.  وی با اشاره به روند نظارت بر عملکرد شرکت‌های خصوصی تهیه آمار برای جلوگیری از انتشار آمارهای نادرست در بخش‌های مختلف اقتصادی گفت: به صورت دوره‌ای بر نحوه عملکرد شرکت‌ها نظارت داریم و نظارت‌های سالانه هم انجام می‌شود. از سوی دیگر در موعد تمدید مجوزها، شرکت مورد نظر مدارک و اسنادی را باید ارایه کند تا روند تهیه آمار و سلامت آن را نشان دهد.

حسین‌زاده با تاکید بر اینکه شرکت‌های بازرگانی و تجاری از صحت مجوزهای شرکت غیردولتی برای اخذ آمار در حوزه‌های مختلف مطمئن شوند، ادامه داد: فعالان اقتصادی می‌توانند هر گونه اطلاعات درباره شرکت‌های دارای مجوز را از مرکز آمار ایران به دست بیاورند و پس از آن نسبت به همکاری با این شرکت‌ها اقدام کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران