شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای بودجه سال آینده ۳۸۲ شرکت دولتی رقمی معادل یک میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای بودجه سال آینده ۳۸۲ شرکت دولتی رقمی معادل یک میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.  محمدباقر نوبخت با بیان اینکه گزارش عملکرد و پیش‌بینی بودجه سال 99 شرکت‌های دولتی، دوازدهم آبان ماه تقدیم مجلس شده افزود: بنابر تبصره 4 ماده 182 قانون آیین نامه داخلی مجلس گزارشی از بودجه شرکت‌ها باید تا 15 آبان تقدیم مجلس می‌شد، به همین دلیل امروز در پانزدهمین جلسه ستاد بودجه کشور، آخرین اصلاحات و بررسی‌های لازم برای ارایه این گزارش در دستور کار قرار گرفت.وی گفت: در این جلسه برای بودجه 382 شرکت دولتی رقمی معادل یک میلیون و 440 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده، این ارقام بر مبنای بودجه‌ریزی عملکرد شرکت‌ها و قیمت تمام شده فعالیت‌های شرکت‌های دولتی، تهیه شده است. این بودجه نسبت به امسال 12 درصد رشد دارد. نوبخت افزود: بر این اساس مقرر شد شرکت‌های دولتی در سال 1399 بیش از 200 هزار میلیارد تومان در طرح‌های عمرانی سرمایه‌گذاری کنند که این رقم با 60 هزار میلیارد تومانی که در بودجه عمومی برای طرح‌های عمرانی دیده شده است حدود 260 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: حدود 40 هزار میلیارد تومان نیز در تبصره 18 برای اشتغال، بودجه‌ریزی شده تا در سال 1399 به این بخش اختصاص دهیم بنابراین می‌توان گفت: برای سال آینده بیش از 300 هزار میلیارد تومان در طرح‌های عمرانی و اشتغال زا سرمایه‌گذاری خواهد شد. رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در شرایطی که کشور با توجه به تحریم‌های ظالمانه محاصره شده بهترین راه استفاده از ظرفیت‌های درونی است که شرکت‌های دولتی در این زمینه باید نقش تاریخی و اقتصادی خود را به خوبی ایفا کنند. نوبخت افزود: با جمع‌بندی اخیر، این گزارش به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد و بودجه کل کشور نیز در 15 آذر به مجلس ارسال می‌شود.

وی تاکید کرد: لایحه کل کشور که شامل بودجه عمومی و بودجه شرکت‌ها می‌شود به‌طور رسمی و قانونی 15 آذر تقدیم مجلس خواهد شد و امروز فقط گزارش عملکرد شرکت‌های دولتی و پیش‌بینی بودجه آنها در سال 99 به مجلس می‌رود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران