شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل بازرسی مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به ۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور

مدیرکل بازرسی مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به ۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور گفت: برای اثر بخش بودن و پویا بودن سازمان مالیاتی هیچ راهی جز مدرن‌سازی و هوشمندسازی نداریم.

هادی خانی مدیرکل بازرسی مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: حدود 40 تا 50 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی برآورد می‌شود البته نمی‌توانیم به عدد دقیق فرار مالیاتی برسیم چون اشراف اطلاعاتی و ریزداده‌های لازم را نداریم و از نظر ما هر جا که ابهام اطلاعاتی در خصوص درآمدها داریم استعداد فرار مالیاتی وجود دارد.

وی افزود: در دو جبهه بحث فرار مالیاتی پیگیری می‌شود، مسیر اول برخورد موردی و مسیر دوم هوشمند‌سازی نظام مالیاتی است.

مدیرکل بازرسی مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: سازمان هوشمندسازی، مدرن‌سازی مالیاتی را در دستور کار دارد.

خانی گفت: هنوز تفکیک دقیقی درباره فرار مالیاتی وجود ندارد چراکه هنوز اشراف اطلاعاتی در این خصوص ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه، دسترسی سازمان به ریز داده‌های اقتصادی با چالش‌هایی همراه است چراکه هنوز معماری کلان اطلاعاتی باری تجمیع داده‌ها وجود ندارد، گفت: پیگیری قضایی برای دریافت ریز داده‌های اطلاعات اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام سازمان مالیاتی تاکید کرده است، برای اثر بخش بودن و پویا بودن سازمان مالیاتی هیچ راهی جز مدرن‌سازی و هوشمندسازی نداریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران