شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شریعتمداری گفت: قریب به ۱۷۰ هزار خانوار یعنی ۷۰۰ هزار نفر از اقشار متمکن که ضریب خطای کمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف یارانه قرار گرفتند.

شریعتمداری گفت: قریب به ۱۷۰ هزار خانوار یعنی ۷۰۰ هزار نفر از اقشار متمکن که ضریب خطای کمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف یارانه قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در حاشیه گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، درباره اینکه مجلس آماری درباره حذف ۵.۵ میلیون نفر از یارانه‌بگیران منتشر کرده است اما شما شمار مشمولان حذف شده از فهرست یارانه را ۱۷۰ هزار نفر اعلام کرده‌اید، گفت: خیر این‌طور نیست. شما تعداد افراد و خانوار را مخلوط کرده‌اید. مجموعا مجلس به دولت تکلیف و اختیار داده که نسبت به حذف یارانه سه دهک درآمدی اقدام کند که به لحاظ تعداد جمعیت ۲۴ میلیون نفر می‌شود.

وزیر کار گفت: در این دوره حدود ۱۷۰ هزار خانوار یعنی ۷۰۰ هزار نفر از اقشار متمکن که ضریب خطای کمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف قرار گرفتند؛ ولی هرچه به سمت جلو حرکت می‌کنیم چون به قاعده U و افرادی که به لحاظ درآمدی مشابهت‌هایی دارند و طبقه متوسط جامعه را تشکیل می‌دهند می‌رسیم، بدون تردید باید برای این افراد با احتیاط عمل کنیم. قصد نداریم در این شرایط معیشتی ضریب خطا در طبقه متوسط بالا برود و بخشی از آنها مشمول حذف شوند. وی ادامه داد: تاکنون حدود ۶۷۰۰ تا ۶۸۰۰ اعتراض بعد از حذف، در سامانه ثبت شده که رسیدگی می‌کنیم ولی حداقل بیش از یک ماه زمان می‌برد. وی درباره اعتراض یکی از مدیران دولتی به حذف یارانه‌اش گفت: متاسفانه اعتراض در اقشاری صورت می‌گیرد که جای تعجب است. مدیران کل برخی دستگاه‌ها، صاحبان مشاغل آزاد که علی الاصول نباید معترض باشند اما هستند. با پالایشی که انجام می‌دهیم تلاش می‌کنیم افراد متمکن مشمول دریافت یارانه نباشند.

شریعتمداری گفت: هر مقدار یارانه حذف شود از ماه اول در چرخه اقتصاد و در خزانه باقی می‌ماند. این‌طور نیست که پولی بدهیم پس بگیریم، بلکه یک پولی را نمی‌دهیم. وی درباره اختصاص یارانه به معلولان نیز گفت: پیشنهاد ما در جلسه نظارتی قانون حمایت از معلولان این بود که منابع حاصل به مددجویان اختصاص یابد که مورد موافقت آقای جهانگیری قرار گرفت و نامه مکتوبی به سازمان برنامه ارسال شد. اجرای قانون جامع حمایت از معلولان در ابتدا ۱۲ هزار میلیارد و امسال ۲۲ هزار منابع می‌خواهد که اگر بخشی از منابع وارد این حوزه شود، خوب است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران