شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ظرفیت‌های بالای تعاونی‌های زنان گفت:

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ظرفیت‌های بالای تعاونی‌های زنان گفت: تعاونی زنان در اشتغالزایی و درآمدزایی نقش بسزایی دارند و در تولید و عرضه محصول باید نیاز بازار و مصرف‌کنندگان را در نظر داشته باشند. محمد کبیری اظهار کرد: در راستای حمایت از بانوان تعاونگر، وزارت کار سیاست حمایت از زنجیره‌های تولید را در دستور کار قرار داده تا از این طریق زنجیره ارزش مناسبی برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی به وجود آید. وی با اشاره به سهم بالای زنان در نوآوری و شکوفایی اقتصادی گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار تعاونی زنان در کشور فعالیت دارند که ۱۱ درصد تعاونی‌های فعال کشور را به خود اختصاص داده‌اند و در اشتغالزایی و درآمدزایی خانوارها اثرگذار بوده‌اند.

     بازاریابی و تامین وثیقه مشکل تعاونی‌های زنان

معاون امور تعاونی‌های وزارت کار بازاریابی و تامین وثیقه را از مشکلات تعاونی‌های زنان برشمرد و گفت: بسیاری از تعاونی‌های زنان برای انجام فعالیت‌های اقتصادی خود با مشکل وثیقه و تضمین‌های لازم روبه رو هستند که در این زمینه باید آموزش و توانمندسازی تعاونی‌ها مدنظر قرار گیرد. کبیری بر ضرورت قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالای تعاونی‌های زنان تاکید کرد و گفت: زنان تعاونگر و کارآفرین باید در تولید محصولات نیاز بازار و مصرف‌کنندگان را مدنظر داشته باشند. وی در ادامه با اشاره به اجرای سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه شفافیت و رصد عملکرد بهتر تعاونی‌ها و هیات‌مدیره‌ها است و امیدواریم با راه‌اندازی آن همه مردم از مزایای این سامانه که ظرفیت کم نظیری است بهره‌مند شوند.

     ثبت و نظارت بر تعاونی‌ها با سامانه هوشمند بخش تعاون

به گفته معاون وزیر کار همه سامانه‌های موجود به شکل یکپارچه و جامع در این سامانه تجمیع و فازبندی شده و اگر سازمان ثبت در فاز اول همکاری کند علاوه بر نظارت بهتر خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به مردم و تعاونی‌ها را شاهد خواهیم بود. کبیری گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون در فاز اول امکان ثبت تعاونی‌ها فراهم شده و نظارت و کنترل بر عملکرد شرکت‌های تعاونی افزایش یافته و در فازهای بعد توانمندسازی تعاونی‌ها، تامین مالی خرد، ارایه خدمات بانکی و توسعه بازار در قالب پنجره واحد خدمات و کدال بخش تعاون به سهولت انجام می‌پذیرد. سامانه هوشمند بخش تعاون به منظور شفاف‌سازی در بخشت عاون از مدتی قبل آغاز به کار کرده و اهداف نظارتی و حسابرسی را دنبال می‌کند.این سامانه گام بزرگی در جهت شفاف‌سازی حوزه تعاون به شمار می‌رود و موجب رصد فعالیت‌های هیات‌مدیره و اعضای تعاونی‌ها می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران