شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه کلان| از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 4 مدیر بدون در نظر گرفتن سرپرست‌های موقت صندوق بازنشستگی کشوری به ریاست این صندوق منصوب شده‌اند

گروه کلان| از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 4 مدیر بدون در نظر گرفتن سرپرست‌های موقت صندوق بازنشستگی کشوری به ریاست این صندوق منصوب شده‌اند که از میان این 4 نفر 3 فرد از آنان در زمان وزارت محمد شریعتمداری در وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی بوده است و آخرین مدیر این صندوق که به تازگی منصوب شده بود صبح دیروز با دستور رییس‌جمهور از این سمت برکنار شد. صبح دیروز سید میعاد صالحی که چهار ماه از فعالیت وی در صندوق بازنشستگی می‌گذشت با دستور مستقیم رییس‌جمهور از مدیریت این صندوق برکنار و به عنوان مشاور علمی و فناوری وزارت تعاون منصوب شد.

   تغییر 3 مدیر صندوق در 2 سال

از ابتدای دولت حسن روحانی تاکنون 4 مدیر بدون در نظر گرفتن سرپرست‌های موقت صندوق بازنشستگی کشوری، به ریاست این صندوق منصوب شده‌اند.  ایران‌دخت عطاریان از سال 89 (دولت دهم) تا اوایل دولت یازدهم مدیر این صندوق بود تا اینکه پس از 4 سال در سال 93 طی حکمی محمود اسلامیان جایگزین وی در صندوق بازنشستگی کشوری شد. محمود اسلامیان نیز 3 سال به مدیریت این صندوق منصوب بود تا اینکه در سال 96 با حکم علی ربیعی جمشید تقی‌زاده مدیر جدید صندوق بازنشستگی کشوری شد که ورود او به صندوق مصادف با اوایل وزارت محمد شریعتمداری در وزارتخانه کار و تعاون بود.پس از جمشید تقی‌زاده نوبت به سید میعاد صالحی مدیر جوان 37 ساله صندوق بازنشستگی رسید که عمر ریاست او در این صندوق بیش از چهار ماه نبود. درست در اوایل فروردین سال جاری بود که مدیرجوان به ریاست صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شده بود و انتشار این خبر از سوی رسانه‌ها واکنش‌های فراوانی را به همراه خود داشت و عده‌ای انتقاداتی را نسبت به انتصاب وی به عنوان مدیر صندوق وارد کردند. جنجال بر انگیز‌ترین اقدام دوران مدیریت وی، انتشار حقوق و مزایای مدیران صندوق بازنشستگی کشور بود. حال مشخص نیست که علت برکناری این مدیر 37 ساله از ریاست صندوق چیست؟ البته این را هم باید در نظر گرفت که حدود یک ماهی است که بر سر واقعی یا غیر واقعی بودن مدرک تحصیلی صالحی میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز اختلاف نظرهایی به وجود آمده است و حتی تعدادی از نمایندگان مجلس بحتی سازمان بازرسی هم نامه‌ای را به وزارت کار ارسال کرده بود که محتوای این نامه تا به امروز مشخص نشده است. لازم به ذکر است که اکنون نعمت‌الله ایزدی به عنوان سرپرست فعلی صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شده است اما آیا وی به ریاست صندوق منصوب خواهد شد یا خیر یا حتی مدیر جدید در جهت شفافیت هرچه بیشتر در این صندوق گام برمی‌دارد یا نه؟ در روزهای آتی مشخص خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران