شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148220 | |

بانک جهانی در جدیدترین گزارش بازبینی شده خود از وضعیت کشورهای جهان، به رتبه‌بندی کشورها بر اساس حجم تولیدات ناخالص داخلی آنها تا پایان سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بانک جهانی در جدیدترین گزارش بازبینی شده خود از وضعیت کشورهای جهان، به رتبه‌بندی کشورها بر اساس حجم تولیدات ناخالص داخلی آنها تا پایان سال ۲۰۱۸ پرداخته است. در این بین به دلیل نبود آمار دقیق، رتبه برخی کشورها نظیر ونزوئلا، کالدونیای جدید و سودان جنوبی قابل استناد نبوده است. دراین گزارش امریکابا حجم 20 تریلیون و 494 میلیارد دلار اولین اقتصاد بزرگ دنیا و ایران با حجم 454 میلیارد دلار بیست‌وهفتمین اقتصاد بزرگ دنیاست.طبق تعریف این بانک، تولید ناخالص داخلی به مجموع ارزش کالا و خدمات تولید شده در یک کشور طی یک سال اطلاق می‌شود. رتبه‌بندی امسال نسبت به سال گذشته در صدر و انتهای جدول تغییرات چندانی نداشته اما رتبه برخی از کشورهای میانی تغییر کرده است.بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان به ترتیب عبارت‌اند از:

۱- امریکا: حجم تولید ناخالص داخلی: ۲۰ تریلیون و ۴۹۴ میلیارد دلار

۲- چین: حجم تولید ناخالص داخلی: ۱۳ تریلیون و ۶۰۸ میلیارد دلار

۳- ژاپن: حجم تولید ناخالص داخلی: ۴ تریلیون و ۹۷۰.۹۱۵ میلیارد دلار

۴- آلمان: حجم تولید ناخالص داخلی: ۳ تریلیون و ۹۹۶ میلیارد دلار

۵- انگلیس: حجم تولید ناخالص داخلی: ۲ تریلیون و ۸۲۵ میلیارد دلار

۶- فرانسه: حجم تولید ناخالص داخلی: ۲ تریلیون و ۷۷۷ میلیارد دلار

۷- هند: حجم تولید ناخالص داخلی: ۲ تریلیون و ۷۲۶ میلیارد دلار

۸- ایتالیا: حجم تولید ناخالص داخلی: ۲ تریلیون و ۷۳ میلیارد دلار

۹- برزیل: حجم تولید ناخالص داخلی: ۱ تریلیون و ۸۶۸ میلیارد دلار

۱۰- کانادا: حجم تولید ناخالص داخلی: ۱ تریلیون و ۷۰۹ میلیارد دلار

  رتبه ایران

ایران در این رتبه‌بندی با تولید ناخالص داخلی به ارزش ۴۵۴ میلیارد دلار، بالاتر از کشورهایی چون نروژ، امارات و ایرلند و پایین‌تر از کشورهایی چون اتریش، بلژیک و سوئد در رده ۲۷ بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان ایستاده است.

 رتبه سایر کشورها

در این رتبه‌بندی همچنین روسیه یازدهمین، کره جنوبی دوازدهمین، استرالیا سیزدهمین، ترکیه نوزدهمین، سوییس بیستمین، فنلاند چهل و دومین، پرتغال چهل و هشتمین، نیوزلند پنجاه و دومین، قطر پنجاه و سومین و کویت پنجاه و نهمین اقتصاد بزرگ دنیا معرفی شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران