شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141069 | |

تسنیم| رییس کل گمرک ایران مجموع تجارت غیرنفتی کشور با جهان در ۱۱ ماهه نخست سال جاری را ۷۸.۵ میلیارد دلار اعلام کرد.

تجارت ۷۸ میلیارد دلاری ایران با دنیا در ۱۱ ماه

تسنیم| رییس کل گمرک ایران مجموع تجارت غیرنفتی کشور با جهان در ۱۱ ماهه نخست سال جاری را ۷۸.۵ میلیارد دلار اعلام کرد.

مهدی میراشرفی با بیان اینکه مجموع تجارت غیرنفتی ایران با جهان در 11 ماهه سال جاری به 78.5 میلیارد دلار رسیده است، گفت: طی 11ماهه امسال صادرات غیر‌نفتی کشورمان به 40میلیارد دلار رسید و در این مدت به میزان 38.5 میلیارد دلار کالا به کشور وارد شد. میراشرفی گفت: مدیریت هماهنگ مرزی و یکپارچه نیاز به حق بازرگانان و تجار است و گمرک از این مطالبه حمایت می‌کند.

 در دنیا مبحث مدیریت هماهنگ مرزی و مدیریت یکپارچه مرزی مطرح شده و همه واردکنندگان و صادرکنندگان حق دارند که شاهد هماهنگی بین تمامی سازمان‌های متولی باشند. وی افزود: مساله دیگر پنجره واحد تجاری نیز مطالبه به حق مردم است و می‌توانند خواستار استقرار نمایندگان سازمان‌های متولی در اسکله‌ها و گمرکات باشند. یکی از مشکلات کشورهای در حال توسعه این است که هر جا تمرکز ایجاد شود، کمی مترادف با فساد و تا حدی مثل ایستایی می‌ماند.

میراشرفی با تاکید بر اینکه باید کشور را به سمت آرامش پیش ببریم، عنوان کرد: یک زمانی با 10 میلیارد دلار درآمد ارزی مقابل دنیا ایستاده بودیم ولی اکنون 70 میلیارد دلار صادرات نفتی و غیرنفتی داریم.

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه تلاشمان این است که با سایر سازمان‌ها که عمدتا سه سازمان تاثیرگذار هستند، هماهنگی بیشتری داشته باشیم، اضافه کرد: در استان خوزستان این مطالبه‌گری‌ها حق فعالان عرصه تجارت و اقتصاد است ولی باید قانون را درنظر داشته باشند.

زمان واریز آخرین  یارانه امسال

تعادل| مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه نقدی اسفند را اعلام کرد. متن اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به این شرح است:

احتراماً، به‌اطلاع مردم شریف ایران می‌رساند «نود و هفتمین» مرحله یارانه نقدی مربوط به اسفند امسال به‌ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان به‌همراه افزایش حداقل مستمری خانوار‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور ساعت 24 روز دوشنبه بیستم اسفندماه به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران