شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139365 | |

فارس| مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه نقدی بهمن‌ماه را اعلام کرد.

یارانه‌ها پنجشنبه واریز می‌شود

فارس| مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه نقدی بهمن‌ماه را اعلام کرد. اکبر ایزدی رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه را اعلام کرد.در اطلاعیه این سازمان آمده است: «نود و ششمین » مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن ماه سال جاری به ازای هر نفر 455.000 ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستیی کشور ساعت 24:00 روز پنج‌شنبه مورخ 25/11/۱۳۹۷ به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند پرداخت می‌شود

ایسنا| معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: حقوق کارکنان

تا ۲۰ اسفند پرداخت می‌شود تا در پایان سال مشکلی از این بابت نداشته باشیم. محمدباقر نوبخت در سفر به اردبیل اظهار کرد: با وزیر امور اقتصادی و دارایی و خزانه‌داری هماهنگی‌های لازم انجام شده تا عیدی کارکنان طی روزهای اخیر پرداخت شود که بخشی از این مبالغ روز یکشنبه پرداخت شد و با درخواست وزرا و درخواست وجه از خزانه طی یکی دو روز آینده این پرداختی‌ها ادامه خواهد داشت. وی درباره پرداخت یارانه طی دو ماه پایانی سال خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم ۲۶ بهمن و در همین بازه زمانی در اسفندماه نیز یارانه‌ها را پرداخت کنیم تا یک انسجام کاملی به پرداختی‌های پایان سال داده باشیم.

بودجه 98 مغایر با احکام برنامه ششم توسعه است

تسنیم|حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش 20 درصدی همه پایه‌های حقوقی در سال 98 گفت: به نظر من یکی از نقدهای اساسی که به اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 می‌توان وارد کرد این است که مبنای 20 درصد افزایش حقوق‌ها را باقی گذاشتند.رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر چه کارهای مثبت در این رابطه انجام داده‌اند یعنی بخشودگی مالیاتی را تا دو میلیون و 700 هزار تومان بالا بردند و از آن طرف مالیات‌ حقوق‌های بالا را افزایش پیدا کرد اما در هر حال وقتی به حداقل و حداکثر حقوق را می‌نگرم افزایش 20 درصدی فاصله حقوق‌ها را غیرقابل قبول خواهد کرد و حداقل عادلانه نیست. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که مردم وضعیت معیشتی خوبی ندارند و جامعه تحت فشار اقتصادی قرار گرفته‌اند تورم و مشکلات اقتصادی بسیاری را تجربه کرده‌ایم باید رعایت حال مردم را بیشتر می‌کردیم. باید بودجه سال 98 را تحریمی بنویسیم، بودجه تحریمی یعنی اینکه به فکر اقشار آسیب پذیر جامعه باشیم و آنها را به نوعی تحت پوشش قرار دهیم.حاجی بابایی با بیان اینکه بسیاری از اقداماتی که در لایحه بودجه 98 در کمیسیون شد خوب بود اما قابل قبول نیست، گفت: باید برای افزایش حقوق‌ها راه و روش دیگری در نظر گرفته می‌شد تا حداقل عادلانه باشد.این نماینده مجلس با اشاره به احکام قانون برنامه ششم توسعه کل کشور گفت: ماده 29 و 30 این قانون می‌گوید حقوق‌ها باید به شکلی طراحی شود که بین پایین‌ترین حقوق و بالاترین حقوق فاصله‌ها نزدیک شود، بودجه سال آینده مغایر برنامه ششم توسعه است چرا که فاصله‌های حقوقی را افزایش می‌دهد به همین دلیل به نظر می‌رسد مغایر با احکام قانون برنامه ششم است.عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه افزایش حقوق باید همه پایه‌های حقوقی انجام بگیرد، بیان داشت: با این حال افزایش باید معقول باشد، به نظر من در سال 98 باید مبلغ ثابتی را برای افزایش حقوق‌ها محاسبه می‌کردیم تا این مبلغ وقتی برای حقوق 20 میلیونی حساب می‌شد درصد افزایش 5 درصد می‌شد و برای حقوق یک میلیون و دویست هزار تومان درصد افزایش 60 و 70 درصد محاسبه، اگر اینگونه محاسبه می‌کردیم به نظر من به عدالت و بودجه تحریمی نزدیک‌تر بود.

مسوولیت واگذاری سرخابی‌ها با سازمان خصوصی‌سازی است

تسنیم| محمدرضا داورزنی درباره آخرین وضعیت خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس و اقدامات وزارت ورزش گفت: مسوولیت در این باره در اختیار سازمان خصوصی‌سازی و وزارت ورزش مصوبه دولت را گرفته است.معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سازمان خصوصی‌سازی هم دنبال این است فرآیند و نحوه واگذاری را بررسی کند تا زودتر این دو باشگاه خصوصی شود، تاکید کرد: بدون شک ما در وزارت ورزش بیش از خیلی از دوستان علاقه داریم هرچه زودتر این دو باشگاه به مردم واگذار شود.وی درباره انتخاب مدیرعامل استقلال و پرسپولیس از سوی وزارتخانه در این شرایط، گفت: طبیعی است که این دو باشگاه نمی‌توانند بی‌صاحب باشند. تا زمانی که متولی دولت است، وزارت ورزش درباره مجمع دو باشگاه تصمیم‌گیر است.معاون وزیر ورزش افزود: این دو باشگاه در دو سال اخیر فوق‌العاده کار کردند و نباید به برنامه‌های آنها آسیب برسد. باید همواره حال این دو باشگاه خوب باشد تا زمانی که واگذار شد. بعد از واگذاری همه‌چیز در هیات‌مدیره خودشان معرفی می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران