شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139079 | |

شادا|معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی اطلاعیه‌ای از تامین وجوه مورد نیاز برای تسویه اوراق اجاره و اوراق مرابحه در هجدهم بهمن ماه خبر داد. در این اطلاعیه می‌خوانیم،

تسویه اوراق اجاره و مرابحه در هجدهم بهمن ماه

شادا|معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی اطلاعیه‌ای از تامین وجوه مورد نیاز برای تسویه اوراق اجاره و اوراق مرابحه در هجدهم بهمن ماه خبر داد. در این اطلاعیه می‌خوانیم، در راستای ارتقای اعتماد عمومی نسبت به اوراق بهادار اسلامی و ایفای تعهدات دولت در این حوزه، به اطلاع می‌رساند با عنایت به سر رسید سود اوراق اجاره با نماد‌های اجاد 21 الی 27 و اجاد 3 و اوراق مرابحه با نمادهای سلامت 1 الی 5 در تاریخ 18 بهمن ماه سال جاری، وجوه مورد نیاز برای تسویه اوراق مذکور توسط خزانه داری کل کشور تامین و اقدامات لازم برای تسویه به موقع اوراق یاد شده معمول شده است.

گفتنی است، اوراق مذکور، از اقسام اوراق بهادار اسلامی است که در چارچوب ظرفیت‌های قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 کل کشور منتشر شد.

به‌روزرسانی فهرست بانک‌های مجاز مشمول تسویه اوراق خزانه

شادا|معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی، در نامه‌ای به ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌های این وزارتخانه، با اشاره به اتمام ظرفیت تعدادی از بانک‌ها، فهرست بانک‌های مجاز مشمول تسویه از طریق صدور اوراق تسویه خزانه را اعلام کرد.

معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، در این نامه از اتمام ظرفیت بانک‌های ملی ایران، ملت، بانک شهر، دی، تجارت، رفاه کارگران، کوثر، پست بانک، پاسارگاد، صادرات ایران، پارسیان، توسعه تعاون و موسسه مالی و اعتباری ملل خبر داده است.

بر اساس این نامه، با توجه به اتمام ظرفیت بانک‌های مذکور، بانک‌های مجاز مشمول، تا اطلاع ثانونی شامل بانک سپه، کشاورزی، مسکن، صنعت و معدن، توسعه صادرات، قوامین، خاورمیانه، انصار، آینده، گردشگری، ایران زمین، سرمایه، سینا و بانک قرض الحسنه رسالت اعلام شده است. گفتنی است بنا بر نامه معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور به ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌های این وزارتخانه، آخرین مهلت ارسال درخواست‌های مربوط به صدور اوراق تسویه خزانه نوع دوم، پایان بهمن ماه جاری اعلام و تصریح شده که ملاک پرونده‌های قابل رسیدگی و اقدام توسط مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی، ثبت آنها در دبیرخانه وزارت متبوع به همراه کلیه مدارک و مستندات مربوط به صورت کامل، تا تاریخ مذکور است. بر اساس این نامه، به پرونده‌های ناقص و ارسال شده بعد از موعد مقرر، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران