شماره امروز: ۵۴۷

تازه‌ترین مصوبات کمیسیون تلفیق نشان می‌دهد

| کدخبر: 138557 | |

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 پاداش پایان خدمت مقامات، روسا، مدیران و کارکنان تمامی دستگاه‌های اجرایی،

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 پاداش پایان خدمت مقامات، روسا، مدیران و کارکنان تمامی دستگاه‌های اجرایی، وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی و کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی ربط باید حداکثر معادل 7 برابر حداقل حقوق مزایا در ازای هر سال باشد و در ازای 30 سال خدمت اختصاص یابد. وی همچنین گفت: مقرر شده همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 98 برای کسانی که کمتر از 2.5 میلیون تومان دریافتی دارند در اولویت اجرا قرار گیرد.

محمدمهدی مفتح در نشست خبری (یکشنبه، 7 بهمن ماه) کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون تلفیق بطور فشرده جلسات خود را ادامه می‌دهد تا گزارش نهایی خود را تا پایان هفته تقدیم مجلس کند، گفت: بر اساس یکی از مصوبات مقرر شد 5 هزارمیلیارد تومان بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی که بابت خط اعتبار مسکن مهر دریافت شده بود بخشیده شود و به عنوان بدهی دولت به بانک مرکزی تلقی شود و این مبلغ به عنوان سرمایه دولت در بانک مسکن منظور شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی افزود: در مصوبه دیگر وزارت ارتباطات مکلف شد ظرف سه ماه با همکاری وزارتخانه‌های نیرو، کشاورزی و نفت نسبت به انجام زیرساخت اندازه‌گیری پیشرفته در شبکه ملی اطلاعات به نحوی اقدام کند که اطلاعات مصرف آب چاه‌های کشاورزی با کنتور‌های پیشرفته همزمان در این شبکه قابل رویت و مدیریت باشد. وی با بیان اینکه در مصوبه دیگر مقرر شد 100 درصد وجوه اداره شده از محل بازپرداخت وام‌های دانشجویی از سال 85 تا پایان سال 97 به عنوان کمک تلقی شود و در افزایش سرمایه و منابع مالی صندوق‌های رفاه دانشجویان منظور شود تا امکان پرداخت وام مناسب‌تر برای این صندوق‌ها به وجود ‌آید، افزود: همچنین بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مقرر شد شرکت‌های بیمه 300 میلیارد تومان از اصل حق بیمه‌های شخص ثالت دریافتی را به صورت هفتگی به حساب خزانه واریز کنند تا از این طریق در اختیار سازمان راهداری، نیروی انتظامی و اورژانس قرار گیرند تا در جهت ایمن‌سازی جاده‌ها کمک رسانی به افراد مصدوم در جاده‌ها و اینگونه موارد مصرف شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق ادامه داد: مقرر شد از محل 10 درصد عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی که 16 میلیارد تومان پیش بینی می‌شود، 50 درصد برای خرید پروتز حلزون گوش و 50 درصد برای کمک به درمان بیماران خاص، EB، بال پروانه‌ای و اوتیسم اختصاص یابد.

وی اظهار کرد: 350 میلیاردتومان از محل صندوق تامین خسارات‌های بدنی جهت پرداخت دیه افراد معسر در اختیار وزیر دادگستری قرار می‌گیرد.

مفتح با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 پاداش پایان خدمت مقامات، روسا، مدیران و کارکنان تمامی دستگاه‌های اجرایی، وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی و کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط حداکثر معادل

7 برابر حداقل حقوق مزایا در ازای هر سال باشد و در ازای 30 سال خدمت اختصاص یابد، افزود: مقرر شد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 98 برای کسانی که کمتر از 2.5 میلیون تومان دریافتی دارند در اولویت اجرا قرار بگیرد.

     اعطای تسهیلات به مدیران در حد کارکنان!

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مقرر شد پرداخت هرگونه تسهیلات به مقامات، مدیران عامل، اعضای هیات‌مدیره و روسا و مدیران تمامی دستگاه‌های اجرایی همانند سایر کارکنان آن دستگاه باشد و نتوانند تسهیلات و وام بانکی با شرایط سهل‌تر یا ارقام بیشتری دریافت کنند، ادامه داد: در مصوبه دیگر و در راستای کمک به عزیزانی که در شورای حل اختلاف خدمت می‌کنند مقرر شد دولت و مرکز شورای حل اختلاف اجازه داشته باشند حق بیمه معوق کارکنان شورای حل اختلاف را از سال 87 تا 91 بپردازند و سازمان بیمه اجتماعی هم با دریافت این حق بیمه آنها را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق همچنین مقرر شد در راستای تامین نیروی انسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی، کارکنانی از شرکت آب و فاضلاب شهری که علاقه‌مند به خدمت در آب و فاضلاب روستایی هستند بتوانند به صورت مامور در آب و فاضلاب روستایی مشغول به خدمت شوند، تأکید کرد: این حکم قانونی به این دلیل صادر شد که آب و فاضلاب شهری، شرکت غیر دولتی بوده و آب و فاضلاب روستایی دولتی است.

     ممنوعیت فعالیت بازنشستگان در نهادهای عمومی

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مقرر شد به منظور پیشگیری از حوادث غیر طبیعی ناشی از تهدیدات زیستی، پرتوی، سایبری، شیمیایی و... تمام دستگاه‌هایی که براساس تشخیص سازمان پدافند غیرعامل کشور به عنوان دستگاه‌های حساس شناخته می‌شوند از محل اعتبارات داخلی خود موظف‌اند اقدامات لازم را برای دفاع و پدافند غیرعامل خود تامین کنند.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه پرداخت حقوق و مزایا به استثنای حقوق و مزایای بازنشستگان قوای سه‌گانه و افرادی که پاداش پایان خدمت خود را دریافت کرده‌اند در سال 98 ممنوع است و در صورت اقدام به عنوان تصرف در اموال دولتی تلقی می‌شود، ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مقرر شد ادامه فعالیت بازنشستگانی که براساس قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته شده‌اند در نهادهای عمومی غیردولتی و موسسات اقتصادی نیروهای مسلح و هر دستگاه اجرایی دیگر ممنوع است و در هیات‌مدیره این شرکت‌ها هم نمی‌توانند کار کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس دیگر مصوبه کمیسیون مقرر شد پرداخت حقوق و مزایا به استثنای حقوق و مزایای بازنشستگی از ابتدای سال 98 به آن دسته از کارکنان قوای سه گانه که پاداش پایان خدمت خود را دریافت کرده‌اند ممنوع باشد یعنی کارمندان و مدیرانی که در قوای سه‌گانه پاداش پایان خدمت دریافت کرده‌اند به جز حقوق بازنشستگی نباید دریافت دیگری از این دستگاه داشته باشند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران