شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134475 | |

مهر|رییس کل گمرک گفت: برای اتصال سامانه گمرک به سامانه جامع تجارت، مشکل زیرساختی وجود دارد؛ اما در عین حال هم اکنون تبادل اطلاعات بین این دو سامانه انجام می‌شود،

علت عدم اتصال به سامانه جامع تجارت

مهر|رییس کل گمرک گفت: برای اتصال سامانه گمرک به سامانه جامع تجارت، مشکل زیرساختی وجود دارد؛ اما در عین حال هم اکنون تبادل اطلاعات بین این دو سامانه انجام می‌شود،  مهدی میراشرفی در خصوص چالش چند ساله در مورد اتصال سامانه امور گمرکی به سامانه جامع تجارت، اظهار داشت: از قبل قرار بوده سازمان‌های مرتبط با تجارت با هم لینک شوند و ارتباط الکترونیک داشته باشند. رییس کل گمرک ایران افزود: اما این مساله به دلیل عدم تکمیل زیرساخت‌ها هنوز نتوانسته عملیاتی شود. میراشرفی تصریح کرد: یکی از این زیرساخت‌ها مربوط به زیرساخت‌های ارتباطی می‌شود که تاکنون مشکلاتی در این حوزه وجود داشته و البته امیدواریم با استفاده از کمک‌های وزیر ارتباطات بتوانیم مشکلات مربوط به زیرساخت را مرتفع کنیم. وی گفت: البته تبادل اطلاعات بین این دو سامانه الان هم انجام می‌شود اما آنچه در خصوص تبادل برخط اطلاعات گفته می‌شود، نیاز به زیرساخت دارد که هنوز در این خصوص دچار مشکل هستیم. معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: سامانه‌های متعددی در حوزه تجارت خارجی در گمرک، بانک، وزارت صنعت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وجود دارد که مقرر شده با همفکری و برگزاری جلسات مختلف، یکپارچه سازی این سامانه‌ها را تسریع کنیم.

کشف بیش از ۵ تن دانه خشخاش در یک تریلر

ماموران گمرک اینچه‌برون موفق به کشف ۵۲۳۳ کیلو گرم دانه خشخاش از یک کامیون شدند. ماموران گمرک اینچه‌برون در استان گلستان در بازرسی از محموله یک کامیون تریلر چادری و بررسی اسناد و مدارک محموله، بیش از ۵ تن دانه خشخاش را در این کامیون کشف کردند. این محموله در یکی از کشورهای همسایه بارگیری و در حین خروج از مرز اینچه برون با دقت و هوشیاری ماموران این گمرک کشف شده و به مراجع قضایی تحویل داده شد. گفتنی است؛ اینچه برون نقطه صفر مرزی استان گلستان و یکی از مرزهای گمرکی میان ایران و ترکمنستان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران