شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129866 | |

تعادل|رییس کل گمرک در بخشنامه‌ای به گمرکات اعلام کرد: اخذ ضمانتنامه برای مالیات بر ارزش افزوده و عوارض متعلقه واردات در گمرکات سراسر کشور بلامانع است.

اخذ ضمانتنامه برای مالیات واردات امکانپذیر شد

تعادل|رییس کل گمرک در بخشنامه‌ای به گمرکات اعلام کرد: اخذ ضمانتنامه برای مالیات بر ارزش افزوده و عوارض متعلقه واردات در گمرکات سراسر کشور بلامانع است.فرود عسگری در بخشنامه‌ای به گمرکات اعلام کرد: اخذ ضمانتنامه برای مالیات بر ارزش افزوده و عوارض متعلقه واردات در گمرکات سراسر کشور بلامانع است.در نامه رییس کل گمرک آمده است: اخذ ضمانتنامه بانکی یا اسناد خزانه تا سررسید تعیین شده همانند ضمانتنامه‌های دریافتی بابت حقوق ورودی، برای مالیات بر ارزش افزوده و عوارض متعلقه نیز بلامانع است.

ورود ۵۰۳ هزار تن انواع کالا به کشور در یک هفته

تعادل|گمرک ایران از واردات ۵۰۳ هزار و ۱۲۱ تن انواع کالا به کشور در یک هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ ارزش این میزان کالای وارداتی در هفته گذشته به میزان ۶۸۷ میلیون و ۹۱ هزار دلار بوده است.

عمده‌ترین کالاهای وارداتی در یک هفته گذشته به کالاهای اساسی، مواد اولیه خطوط تولید، دارو، تجهیزات پزشکی و برخی کالاهای واسطه‌ای اختصاص دارد. این گزارش می‌افزاید؛ با مصوبات جدید دولت روند واردات کالا در گمرکات به روال عادی بازگشته است.  در حال حاضر ۳ هزار و ۶۳۷ قلم کالا مشمول معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارز شده‌اند. بنابراین در زمان ترخیص این کالاها که به تفکیک کد تعرفه هرکالا به گمرکات ابلاغ و اطلاع‌رسانی شده است نیازی به تاییدیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان یا تعهد بانکی نیست.  با توجه به دستور رییس کل گمرک ایران در صورت درخواست واردکننده، گمرکات ملزم هستند نسبت به ترخیص ۷۰ درصد کالا اقدام نمایند تا صاحب کالا در فرصت مناسب نسبت به پیگیری موضوع مابه التفاوت ارز از طریق ارایه تعهد به بانک خود یا اخذ تاییدیه از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان اقدام نماید.به پیشنهاد گمرک ایران ثبت سفارش با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص جهت واردات کالا به استثنای خودرو که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی از سوی هیات وزیران بلامانع اعلام شده است.

همچنین ترخیص کالاهایی که تاریخ صدور ثبت سفارش آنها اول مرداد ماه سال جاری است بدون رعایت سقف ارزشی واردات موضوع تبصره ۳ اصلاحی بند ۲ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون مقررات واردات و صادرات موضوع تصویب نامه شماره ۴۹۷۵۱/ت ۵۵۵۴۹ ه بلامانع است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران