شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127655 | |

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: از میان حدود 20 هزار پرونده پزشکان تهران،

پزشکان متخلف مالیاتی جریمه می‌شوند

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: از میان حدود 20 هزار پرونده پزشکان تهران، تنها 11 هزار پزشک برای عملکرد سال 1396 اظهارنامه مالیاتی به این سازمان ارایه کردند و از این رو پزشکان متخلف جریمه می‌شوند. «محمدرضا نوری» درباره میزان مالیات پزشکان تهران اظهار داشت: میانگین مالیات اعلامی پزشکان برای هر نفر، 5 میلیون و 700 هزار تومان بود که با بررسی عملکرد سال 95 آنان که همین میزان مالیات ابراز شده بود، سامانه‌های طرح جامع مالیاتی، این میانگین را برای هر نفر، حدود 14 میلیون تومان تعیین کرد.

نوری افزود: 500 پرونده پزشکان با درآمد بالا نیز مورد حسابرسی خاص سازمان امور مالیاتی قرار گرفت که میانگین مالیات اعلامی این پزشکان حدود 17 میلیون تومان برای هر نفر بود در حالیکه مالیات واقعی آنها 76 میلیون تومان تعیین و تشخیص داده شد.

رییس امور مالیاتی تهران درباره پزشکانی که اظهارنامه مالیاتی خود را ارایه نکرده‌اند نیز گفت: اطلاعات این افراد برای رسیدگی به وضعیت پرونده مالیاتی آنها از سامانه‌های طرح جامع مالیاتی اخذ و به ادارات خاص رسیدگی پزشکان ارایه شده تا بطور ویژه و با اولویت، حسابرسی شوند.

وی افزود: این افراد با توجه به ارایه نکردن اظهارنامه مالیاتی، طبق قانون مشمول جریمه می‌شوند.

نوری تاکید کرد: بیمارستان‌ها مکلفند هر سه ماه یک‌بار درآمد کسب‌ شده پزشکان را به روش مکانیزه به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند که برخی بیمارستان‌ها به این وظیفه قانونی به ‌درستی عمل نکرده‌اند و باید بر اساس مقررات مربوطه، جرایم مالیاتی برای آنها لحاظ شود.

رییس امور مالیاتی تهران یادآور شد: از سال گذشته برای پزشکان برنامه منسجمی را در دستور کار قرار داده‌ایم تا نسبت به تشخیص مالیات آنها اقدام شود.

وی ادامه داد: پرونده‌های پزشکانی که از دستگاه کارتخوان استفاده نمی‌کنند نیز به ‌صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و نسبت به پذیرش هزینه‌ها و تعیین درآمد مشمول مالیات آنها سخت‌ گیرانه برخورد می‌شود.

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران اظهار داشت: اطلاعات درآمدی پزشکان از طریق سامانه‌های اطلاعاتی نظام مالیاتی ازجمله حساب‌های بانکی، در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور است.

نوری با قدردانی از مردم که نسبت به معضل فرار مالیاتی بی‌تفاوت نبودند، از آنها خواست در صورت مشاهده مواردی که مصداق فرار مالیاتی است، آن را از طریق شماره تلفن 1526 و یا سامانه رسیدگی به شکایات به نشانی اینترنتی www.intamedia.ir به سازمان امور مالیاتی کشور گزارش دهند و اطمینان داشته باشند که این اطلاعات موجب برخورد جدی‌تر با فراریان مالیاتی و گسترش عدالت مالیاتی است.

گمرک روش دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز را اعلام کرد

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: واردکنندگان کالاها با رویه بانکی، باید برای دریافت تاییدیه و پرداخت مابه التفاوت ارزی به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مراجعه کنند.

براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت که سیاست‌گذار و متولی اصلی مقررات و بخشنامه‌های مرتبط با تجارت خارجی کشور است، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مکلف است از 16 مرداد، بابت ارز کالاهایی که به صورت بانکی یا در سامانه نیما تامین شده و ترخیص آنها انجام نشده است، مابه التفاوت ارزی دریافت کند.

بر این اساس همه کالاها جز کالاهای فهرست گروه یک شامل کالاهای اساسی، ضروری، دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی علاوه بر دریافت مابه‌التفاوت «نرخ ارز زمان پرداخت» و‌ «نرخ ارز در بازار در زمان ترخیص» و با رعایت سایر ضوابط نسبت به صدور مجوز ترخیص به گمرک اقدام کند.

بر پایه این گزارش، گمرک مجری مقررات و ضوابط تجارت خارجی بوده و ملزم به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا پس از اخذ مجوزهایی است که طبق مصوبات دولت بر عهده گمرک گذاشته شده است.

یارانه مرداد ماه پنج‌شنبه واریز می‌شود

سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد: نودمین مرحله پرداخت یارانه نقدی در ساعت 24 پنج‌شنبه (بیست و پنجم مردادماه) به حساب سرپرستان خانوارها واریز می‌شود. مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند نوبت‌های گذشته 455 هزار ریال است.

افزون بر یارانه‌ها، افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امدادامام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور نیز پنج‌شنبه این هفته واریز می‌شود که بلافاصله امکان برداشت آن وجود دارد.

یارانه نقدی در چارچوب قانون هدفمندی یارانه‌ها از آذرماه 1389 تاکنون به مردم پرداخت می‌شود.

دولت ماهانه 34 هزار میلیارد ریال یارانه به مردم پرداخت می‎‎ کند که حدود 20 هزار میلیارد ریال آن از محل افزایش قیمت‎‎ها تامین و بقیه براساس قانون از بودجه عمومی برداشت می‎‎شود.

آذرماه سال 1389 زمان آغاز واریز یارانه بود و تا هشتادو نهمین مرحله، هر ایرانی مبلغ 40 میلیون و 950 هزار ریال یارانه نقدی دریافت کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران