شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126852 | |

رییس فراکسیون ولایی مجلس، بر لزوم اصلاح قانون نظام بانکی تاکید کرد. حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به دلالی در بانک‌ها، گفت: ساختار بانک‌ها اساسا روی اصول نیست

رییس فراکسیون ولایی مجلس، بر لزوم اصلاح قانون نظام بانکی تاکید کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به دلالی در بانک‌ها، گفت: ساختار بانک‌ها اساسا روی اصول نیست و بانک‌ها نیز براساس یک قانون بیمار عمل می‌کنند قانونی که بیشتر به بی قانونی شبیه است.

رییس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی مراودات بین مشتریان و بانک‌ها، افزود: اگر کسی از 30 تا 40 سال گذشته در بانک حسابی داشته به صورت خودکار مراوداتش با بانک افزایش می‌یابد و از وام و مواهب بانک‌ها برخوردار می‌شود.

وی ادامه داد: از سویی بانک‌ها منافع خود را در وام دادن به این شخص می‌دانند به این دلیل که این شخص مشتری آنها بوده و به صورت تعریف شده وام می‌گیرد وام آنها را تعریف شده باز می‌گرداند.

 نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چون مسیر بانک‌ها دلالی است نفوذ 7 درصد افرادی که 75 درصد سپرده‌ها را در اختیار دارند در امور بانکی کاملا طبیعی است، یادآور شد: نظام دلالی وام را در اختیار کشاورز، کارگر و تولیدکنندگان قرار نمی‌دهد چون این اقشار سود کافی و لازم را برای آنها ندارند.

وی افزود: اخیرا که بازار مسکن به نوعی تعطیل شده بانک‌ها برای اینکه بتوانند روی پای خود بایستند شبکه دلالی خود را به‌شدت گسترش داده و سود و مشتری خاص خود را افزایش داده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موارد فوق الذکر نشان از بیماری مزمن در اقتصاد کشور است و بانک‌ها نیز به عنوان بیماری مزمن در اقتصاد کشور رسوب کرده‌اند که همه آنها باید با هم اصلاح شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران