جزئیاتی درباره برنامه ۱۲ بسته‌ای دولت برای مقابله با تحریم

رییس سازمان برنامه و بودجه در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه همه ظرفیت‌های کشور در دولت و بخش خصوصی را برای مقابله با تحریم و گذر از این مرحله پیش‌بینی کردیم،

۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ۰۰:۰۰:۰۰
| | |

رییس سازمان برنامه و بودجه در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه همه ظرفیت‌های کشور در دولت و بخش خصوصی را برای مقابله با تحریم و گذر از این مرحله پیش‌بینی کردیم، گفت: با توجه به امکانات داخل کشور می‌توانیم از این مرحله عبور کنیم.

محمدباقر نوبخت افزود: در شرایطی که رییس‌جمهور امریکا و دیگر مسوولان کاخ سفید دوره‌گردی می‌کنند و به کشورهای مختلف می‌روند و ملت ما را تهدید می‌کنند هرچند با نفرت ملت‌ها مواجه می‌شوند، اما وظیفه ما این است تا با امکانات وسیع و گسترده کشور، برنامه‌ریزی و خود را برای روزهای تحریم آماده کنیم. وی با بیان اینکه رییس‌جمهور این موضوع را در ششم تیر از سازمان برنامه مطالبه کرد، ادامه داد: همکاری گسترده‌یی میان استادان دانشگاه و فعالان بخش خصوصی انجام و برنامه جامع مقابله با تحریم تدوین شد.

نوبخت با بیان اینکه بخش نخست این برنامه شامل 12 بسته آماده شده است، افزود: اکنون بیش از 71 طرح ناتمام در کشور داریم که به حدود 450 هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد. همچنین میزان دارایی‌های فعلی دولت بیش از 7 میلیون هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: در هر یک از این 12 محور مشخص کردیم چه اقداماتی را می‌توانیم، انجام دهیم. نوبخت با اشاره به اینکه با تاکید مقام معظم رهبری، شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه برای مقابله با تحریم‌ها تشکیل شده است، افزود: بخشی از این محورها نیاز به طرح در این شورای عالی است و تاکنون 4 جلسه برگزار کردیم. رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اشتغال، بیش از 12برنامه داریم که نوسازی بافت‌های فرسوده، ناوگان حمل و نقل، مقابله با کم آبی و استفاده از کشت گلخانه‌یی در بخش کشاورزی، پرورش ماهی در قفس و گردشگری از جمله آنهاست. نوبخت افزود: 73 هزار و 400 میلیارد تومان منابع برای این برنامه‌ها در نظر گرفته شده است که از این طریق می‌توانیم بیش از یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم. وی با بیان اینکه در برنامه جامع مقابله با تحریم، پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است، افزود: وزارت نفت برنامه‌یی را برای فروش نفت طراحی کرده است. نوبخت با تاکید بر اینکه دولت در حال انجام برنامه‌های گسترده‌یی برای مقابله با تحریم است، اضافه کرد: از تجارب موفق در مقابله با تحریم برخورداریم که از این تجارب استفاده خواهیم کرد و تمهیدات لازم اندیشیده شده است. وی با بیان اینکه موضع ما حق است، ادامه داد: همه، امریکا را به علت عهدشکنی، تحقیر و ملت ما را تکریم می‌کنند، زیرا پایبند به اصول و قراردادهای بین‌المللی هستیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران