شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123942 | |

تعادل| سازمان امور اداری و استخدامی شرایط تبدیل کارکنان برای تبدیل وضعیت از رسمی آزمایشی به رسمی را به اعلام کرد.

شروط تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی

 تعادل| سازمان امور اداری و استخدامی شرایط تبدیل کارکنان برای تبدیل وضعیت از رسمی آزمایشی به رسمی را به اعلام کرد.

چندی پیش جمشیدی، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از تدوین دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی آزمایشی خبر داده بود. وی اخیرا بخشنامه مربوطه را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده است.

در تازه‌ترین ابلاغیه‌یی که سازمان امور اداری و استخدامی داشته شرایط برای وضعیت نیروها مشخص شده است. طبق این بخشنامه برای تبدیل وضعیت نیروهای استخدامی از پیمانی به رسمی آزمایشی باید حداقل 5 سال از استخدام پیمانی کارمند سپری شده باشد. همچنین استخدام پیمانی کارمند باید از طریق قبولی در آزمون‌های استخدامی انجام شده باشد. دیگر شرط این است که باید متوسط امتیازات ارزشیابی سالانه 3سال آخر کارمند در دوره پیمانی از ۸۰ درصد امتیازات ارزشیابی کمتر نباشد.

اما برای تبدیل وضعیت استخدامی از رسمی آزمایشی به رسمی نیز شرایط دیگری تعیین شده است ازجمله اینکه تبدیل وضعیت استخدام کارمند به رسمی پس از طی دوره رسمی آزمایشی 3ساله و مشروط به چند شرط است؛ اول کسر حداقل ۷۵درصد از مجموع امتیازات فرم تعیین صلاحیت، دوم طی دوره‌های آموزشی و کسب امتیاز و سومین موضوع تایید گزینش خواهد بود.

شرط قرار گرفتن مودیان در گروه‌های بالاتر مالیاتی

تسنیم| به گزارش خبرنگار اقتصادی، رییس کل سازمان مالیاتی در بخشنامه‌یی به ادارات امور مالیاتی کشور گفت، صرف تسلیم اظهارنامه مالیاتی در قالب فرم گروه بالاتر بدون تمایل به انجام تکالیف قانونی مربوطه به منزله قرار گرفتن در گروه بالاتر نیست.

در این بخشنامه آمده است، طبق مقررات تبصره 3 ماده 2 آیین‌نامه اجرایی موضوع ماده 95 قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان مشاغل که در گروه‌های دوم یا سوم قرار می‌گیرند، می‌توانند در هر سال مالیاتی نسبت به انجام تکالیف گروه بالاتر اقدام نمایند در این صورت مکلف به رعایت مقررات مربوط خواهند بود. بنابراین حکم تبصره مذکور ناظر بر مواردی است که مودی بنا به تمایل و خواسته خود، تکالیف گروه بالاتر در نگهداری اسناد و مدارک را انجام می‌دهد لذا صرف تسلیم اظهارنامه مالیاتی در قالب فرم گروه مالیاتی بدون تمایل به انجام تکالیف قانونی مربوطه به منزله قرار گرفتن در گروه بالاتر که نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی آن اقدام کرده نبوده و در اینگونه موارد گروه مودی حسب مقررات قانونی به ماده 2 آیین‌نامه یاد شده، ملاک عمل خواهد بود.

کشف محموله شامپو تریاک توسط گمرک

تعادل| ماموران گمرک ایران در دوغارون موفق به کشف یک محموله شامپو تریاک از کامیون ورودی به کشور شدند.

محموله شامپو تریاک از یک کامیون ورودی از کشور افغانستان به کمک تیم سگ‌های موادیاب گمرک کشف و ضبط شد.

بنابر این گزارش؛ این محموله در قسمت‌های مختلف کامیون به طرز ماهرانه‌یی جاسازی شده بود اما سگ‌های موادیاب گمرک دوغارون در بازرسی از این کامیون محل جاسازی این محموله را کشف کردند.

صادرات پسته ایرانی افزایش یافت

ایسنا| صادرات پسته ایران نسبت به سال گذشته با افزایش وزنی و تثبیت ارزش همراه بوده است. براساس تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی دو ماهه ایران در این مدت ۹۵۶۵تن انواع پسته در اشکال مختلف از ایران صادر شده که ارزش آن به ۸۸ میلیون دلار می‌رسد.

این پسته‌ها به ۵۴کشور مقدونیه، ازبکستان، آذربایجان، ارمنستان، اردن، اسپانیا، استرالیا، اسلواکی، افغانستان، آلمان، اوکراین، امارات متحده عربی، امریکا، ایتالیا، بحرین، بلژیک، بنگلادش، پاکستان، تاجیکستان، تایلند، تایوان، ترکیه، لیبی، چک، سوریه، کره، چین، رومانی، ژاپن، سنگاپور، سوییس، صربستان، عراق، عمان، روسیه، فرانسه، قرقیزستان، قزاقستان، قطر، کانادا، کویت، گرجستان، لبنان، لهستان، لیتوانی، مالاوی، مالزی، مراکش، مکزیک، ویتنام، هلند، هند، هنگ‌کنگ و یونان صادر شده است.

در این میان امارات متحده عربی، آلمان و عراق مهم‌ترین مقاصد پسته صادراتی ایران هستند.

این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۸۵۰۰ تن انواع پسته به ارزش ۸۸ میلیون و ۶۹۵ هزار دلار از ایران صادر شده بود.

مقایسه آمار صادرات پسته در این دو سال نشان می‌دهد که وزن صادرات پسته در سال جاری افزایش یافته ولی ارزش آن نسبت به سال قبل تقریبا ثابت بوده است.

به این ترتیب می‌توان گفت که قیمت هر کیلو پسته صادراتی در سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش همراه بوده است.

 

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران