شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123794 | |

تسنیم| رییس شورای رقابت گفت: پیش از اعلام ترامپ مشکلی در بحث بازار وجود نداشت اما پس از صحبت‌های وی این آشفتگی بازار به وجود آمد. رضا شیوا درباره افزایش قیمت خودرو گفت:

 تاثیر ترامپ بر بازار خودرو

تسنیم| رییس شورای رقابت گفت: پیش از اعلام ترامپ مشکلی در بحث بازار وجود نداشت اما پس از صحبت‌های وی این آشفتگی بازار به وجود آمد. رضا شیوا درباره افزایش قیمت خودرو گفت: در رابطه با خودروهایی صحبت می‌کنیم که بازار انحصاری دارند. قیمت خودرو به تعداد شرکت‌ها بستگی ندارد و به سهم بازار مربوط می‌شود و این بازار، بازار انحصاری است. رییس شورای رقابت گفت: بانک مرکزی 3 متغیر دارد که یکی از آنها تورم‌بخشی است که سال به سال تورم اجزای خودرو را محاسبه می‌کند و‌ پس از آن ما قیمت واحد را اعلام می‌کنیم. بانک مرکزی تا پایان اسفند ماه قیمت تورم را محاسبه می‌کند و تا پایان سال به ما اعلام می‌کند. وی با اشاره به جلسه‌یی که با خودرو‌سازان داشت، گفت: پیش از اعلام ترامپ مشکلی در بحث بازار وجود نداشت اما پس از صحبت‌های وی این آشفتگی بازار به وجود آمد.

 ارائه 10 هزار میلیاردی تسهیلات برای اشتغال روستایی

خانه‌ملت| یم زارع رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با اشاره به ارائه تسهیلات یک و نیم میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای طرح‌های اشتغال‌زایی گفت: بر این اساس حدود 10هزارمیلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با سود حدود 6 درصد برای شهرهای زیر 10هزار نفر، روستاها و عشایر اختصاص یافته است که فرآیند آن با طرح‌های زودبازه تفاوت دارد چراکه در طرح‌های زودبازده نظارت ضعیف بوده و در امکان‌سنجی طرح‌ها دقت نمی‌شد. سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی افزود: طرح‌های حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، حوزه اقتصاد مقاومتی و طرح‌هایی برای افزایش بهره‌وری آب با اولویت عشایر و روستا می‌تواند تحولات خوبی در حوزه اشتغال به ویژه حمایت از بخش خصوصی ایجاد کند. وی با بیان اینکه منابع صندوق توسعه ملی دو خروجی توانمندی بخش خصوصی و ایجاد اشتغال را به همراه دارد، ادامه داد: باید بر ارائه تسهیلات نظارت کرد تا افرادی که در شهرها زندگی کرده و بازنشسته شده‌اند، منابع را اخذ نکرده سپس در محل مورد نظر هزینه نکنند تا این طرح نیز به سرنوشت طرح‌های زودبازده دچار نشود. نماینده آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: 4 بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را پرداخت می‌کنند و یک طرح ممکن است 100میلیون تومان و یک طرح یک میلیارد تومان تسهیلات اخذ کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران