شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123458 | |

مرکز آمار ایران| طرح جامع آمارگیری از کارگاه‌های بازرگانی و خدمات یکی از طرح‌های مرکز آمار ایران است که با هدف تهیه‌ اطلاعات مناسب از ویژگی‌های کارگاه‌های بازرگانی و خدمات،

  سهم 9 درصدی زنان از مدیریت کارگاه‌های بازرگانی

 مرکز آمار ایران| طرح جامع آمارگیری از کارگاه‌های بازرگانی و خدمات یکی از طرح‌های مرکز آمار ایران است که با هدف تهیه‌ اطلاعات مناسب از ویژگی‌های کارگاه‌های بازرگانی و خدمات، در سطح کشور توسط مرکز آمار ایران و با همکاری سازمان‌ برنامه‌ و بودجه استان‌های کشور به اجرا درآمده است تا در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی به کار گرفته شود. این طرح شامل ٣٠ کد طبقه‌بندی فعالیت‌های اقتصادی ایران(04 ISIC Rev.) است که قسمت اعظم کارگاه‌های بخش بازرگانی و خدمات کشور را شامل می‌شود. نتایج طرح در سال ١٣٩٤ نشان می‌دهد: در سال ١٣٩٤ حدود ٨٣ درصد از کارکنان بخش بازرگانی و خدمات را کارکنان مرد و ١٧درصد را کارکنان زن تشکیل می‌دهند. کارگاه‌های با فعالیت‌های مربوط به سلامت انسان دارای ۵۶ درصد کارکن زن و بیشترین سهم در بین فعالیت‌های بخش بازرگانی و خدمات بوده و کارگاه‌های دارای فعالیت‌ تعمیر وسایل نقلیه موتوری با یک درصد کمترین سهم را در سهم زنان شاغل دارا هستند. ۶۰ درصد از کارکنان کارگاه‌های بازرگانی و خدمات را کارکنان بدون مزد و حقوق و ٤٠درصد کارکنان در این کارگاه‌ها مزد و حقوق‌بگیر هستند. بیش از ٣٨درصد از ارزش افزوده کارگاه‌های بازرگانی و خدمات مربوط به فعالیت خرده‌فروشی جز وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت ‌است.

بهره‌وری کارکنان این کارگاه‌ها در سال ١٣٩٤ به ازای هر کارکن معادل ٢١٩میلیون ریال بوده است. همچنین بهره‌وری کارکنان به ازای هر ساعت بیش از ٩٠هزار ریال و دستمزد به ازای هر ساعت به طور متوسط حدود ۵۶ هزار ریال بوده است. براساس نتایج به طور متوسط هر کارکن ۵۱ ساعت در هفته به فعالیت مشغول است.

  دریافت 761 هزار اظهارنامه مالیات عملکرد سال 96

فارس| رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تا روز 20خرداد امسال اشخاص حقیقی 9166 اظهارنامه، گروه اول 13هزار و 200 اظهارنامه، گروه دوم 33هزار و 860، گروه سوم 392هزار و مشمولان تبصره 100 که همان بخش اصناف بوده و 5 درصد مالیات آنها افزایش می‌یابد 334 اظهارنامه تسلیم کردند و در مجموع در این مدت 781هزار و 762 اظهارنامه در سامانه‌های سازمان مالیاتی ثبت شده و امیدواریم در روزهای پایانی همه افراد مکلف به ارائه اظهارنامه آن را ارائه کنند.

سیدکامل تقوی‌نژاد تاکید کرد: برخی از مودیان و منابع مشمول معافیت‌ها با نرخ صفر مالیاتی هستند اما نکته اساسی این است که این افراد به شرطی از امتیازات نرخ صفر استفاده می‌کنند که اظهارنامه خود را ارائه دهند اما اگر ارائه نکنند، مشمول جریمه خواهند شد و امیدواریم چنین موردی پیش نیاید، علاقه‌مندیم مردم از امتیازات قانونی خود استفاده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران