شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122753 | |

تسنیم| عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید متاسفانه آثار کسری بودجه سال گذشته که به‌دلیل عدم تحقق کامل درآمدهای نفتی رخ داده

تسنیم| عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید متاسفانه آثار کسری بودجه سال گذشته که به‌دلیل عدم تحقق کامل درآمدهای نفتی رخ داده در هزینه‌های عمرانی نمود پیدا کرده و از 71هزار میلیارد تومان درنظر گرفته ‌شده فقط 41 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است که این اختلاف 30هزار میلیارد تومانی عدم تحقق مطلوب نیست.

مهرداد لاهوتی با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عملکرد کلی منابع و مصارف قانون بودجه سال 1396 را بررسی کرده است، گفت: در این جلسه پورمحمدی از سازمان برنامه و بودجه کشور، رحمت‌الله اکرمی رییس خزانه‌داری کل کشور و همچنین نمایندگانی از دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور داشتند.

وی با بیان اینکه، از 346 هزار میلیارد تومان منابع مصوب در بودجه 320 هزار میلیارد تومان در سال 96 محقق شده است، گفت: قسمت عمده‌یی از 26هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع مربوط به درآمدهای نفتی دولت بوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از 101هزار میلیارد تومان درآمدهای مصوب نفتی 84هزار میلیارد تومان در سال گذشته محقق شده است از طرفی در قسمت هزینه‌ها نیز از 70هزار میلیارد تومان درنظر گرفته ‌شده برای پرداخت حقوق و مزایای کارمندان، حدود 73 هزار میلیارد تومان پرداخت شده که قرار است دیوان محاسبات کشور درخصوص این دو موضوع گزارش خود را به کمیسیون برنامه ارائه کند.

لاهوتی با اشاره به اینکه از 253 هزار میلیارد تومان هزینه‌های جاری دولت 248 هزار میلیارد تومان محقق شده است، گفت: این آمار نشان می‌دهد قسمت مهم هزینه‌های جاری دولت محقق شده و بیشتر عدم تحقق مربوط به هزینه‌های عمرانی بوده است.

وی گفت: متاسفانه آثار کسری بودجه در هزینه‌های عمرانی نمود پیدا کرده است و از 71 هزار میلیارد تومان درنظر گرفته ‌شده فقط 41 هزار میلیارد تومان پرداخت شده که این اختلاف 30 هزار میلیارد تومانی عدم تحقق مطلوب نیست.

به‌ گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، سال گذشته 2 رقم 34.5 هزار میلیارد تومان در یکجا و همچنین یک رقم 10 هزار میلیارد تومانی برای انتشار اوراق لحاظ شده بود که دولت در سال 96 حدود 44.5 هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کرده و به این ترتیب از کل ظرفیت مربوط به انتشار اوراق استفاده شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران