شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121384 | |

گمرک ایران| شرایط ترخیص کالاهای وارداتی به‌صورت بدون انتقال ارز را براساس دستورالعمل ساماندهی و مدیریت بازار ارز اعلام کرد.

   شرایط ترخیص کالاهای وارداتی به روش بدون انتقال ارز

گمرک ایران|  شرایط ترخیص کالاهای وارداتی به‌صورت بدون انتقال ارز را براساس دستورالعمل ساماندهی و مدیریت بازار ارز اعلام کرد.در راستای بند ۳ مصوبات جلسه کارگروه ماده ۱۴ و جلسه کارشناسی صورت گرفته سوم اردیبهشت ماه سال جاری درخصوص کالاهای وارداتی قبل از ۲۲ فروردین ماه یا دارای بارنامه حمل قبل از تاریخ مزبور، ترخیص کالاهای موصوف از نظر ارائه ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز با رعایت سایر مقررات بلامانع است. بنا بر این گزارش، مشمولین استفاده از این بند ‌باید از تاریخ 8 اردیبهشت به مدت ۱۵ روز نسبت به اخذ مجوز ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت اقدام نمایند. اعتبار ثبت سفارش مشمول این بند جهت ترخیص کالا صرفا تا تاریخ اول تیرماه سال جاری خواهد بود و این تاریخ قابل تمدید نیست. همچنین مقرر شده برای ترخیص کالاهای وارداتی به‌صورت بدون انتقال ارز شماره، تاریخ و تصویر بارنامه در اطلاعات ثبت سفارش از طریق سازمان توسعه تجارت به‌طور سیستمی در اختیار گمرک قرار داده شود. در صورت ارائه ثبت سفارش مشمول این بند به گمرکات از طریق سیستمی، کارشناسان موظف خواهند بود ضمن کنترل شماره و تاریخ بارنامه مندرج در ثبت سفارش و اطلاعات بارنامه اظهاری، در صورت مطابق از هر نوع نسبت به انجام تشریفات گمرکی اقدام کنند. دستورالعمل چگونگی ثبت سفارش، واردات، گشایش اعتبار اسنادی و برگشت ارز صادراتی پیش از این در بخشنامه‌یی از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است.

   نشست مالیاتی مجلس با صندوق بین‌المللی پول

ایبنا| رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از تجارب کشورهای موفق برای ارتقای جایگاه مالیات در اقتصاد ایران استفاده می‌شود. محمدرضا پورابراهیمی داورانی درخصوص نشست اعضای کمیسیون اقتصادی با نمایندگان صندوق بین‌المللی پول (IMF) گفت: در این نشست مسائل مربوط به وضعیت مالیات در ایران و سهم مالیات نسبت به تولید ناخالص داخلی مورد بررسی قرار گرفت. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از تجارب کشورهای موفق برای ارتقای جایگاه مالیات در اقتصاد ایران استفاده می‌شود. وی ادامه داد: همچنین در این جلسه تجارب کشورهای موفق درخصوص درآمدهای مالیاتی مورد بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون اقتصادی نیز نظرات کارشناسی خود را ارائه دادند. پورابراهیمی داورانی افزود: کمیسیون اقتصادی در حال بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است و مقرر شد در این رابطه از تجارب کشورهای موفق استفاده شود و صندوق بین‌المللی پول اطلاعات لازم را به کمیسیون اقتصادی ارائه کند. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در هر صورت از تجارب جهانی برای ارتقای جایگاه مالیات در اقتصاد ایران استفاده خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران