شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120743 | |

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت نرخ ارز محاسباتی بودجه ۹۷ را ۳۵۰۰تومان پیش‌بینی کرد اما در قانون ۴۰۵۰تومان برآورد شد.

نرخ محاسباتی ارز در قانون بودجه ۴۰۵۰ تومان است

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت نرخ ارز محاسباتی بودجه ۹۷ را ۳۵۰۰تومان پیش‌بینی کرد اما در قانون ۴۰۵۰تومان برآورد شد. به گزارش فارس، محمد حسینی درباره اینکه با افزایش درآمدهای نفتی از حیث افزایش قیمت نفت آیا درآمدهای بودجه نیز افزایش خواهد یافت، ‌اظهار کرد: طبق بودجه سال ۹۷ دولت می‌تواند حدود ۱۰۷هزارمیلیارد تومان از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌یی که بخش اعظم آن نفت و میعانات گازی است، درآمد کسب کند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: در صورتی که قیمت نفت از متوسط مفروض شده یعنی ۵۵ دلار در هر بشکه بالاتر برود، درآمدهای مازاد طبق قانون به حساب ذخیره ارزی خواهد رفت و امکان استفاده آن در بودجه جز از راه قانون وجود ندارد. این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که نرخ تسعیر ارز در لایحه بودجه ۳۵۰۰تومان پیش‌بینی شد اما اکنون با تک نرخی شدن ارز ۴۲۰۰تومان محاسبه شده است، تصریح کرد: آنچه در بودجه به عنوان نرخ تسعیر ارز وجود دارد برای محاسبات درآمدی است و رقم آن ۳۵۰۰تومان نیست؛ مسوولان در یکی از ردیف‌های درآمدی بودجه تحت عنوان مابه‌التفاوت نرخ ارز ناشی از صادرات نفت بالغ بر ۱۰هزارمیلیارد تومان پیش‌بینی کرده بودند که مجلس با آن مخالفت کرد.  

انتصاب ۶ مدیر جدید در گمرک ایران

رییس کل گمرک در احکام جداگانه‌یی سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر، سرپرست گمرک تهران، سرپرست گمرک غرب تهران، مدیرکل گمرک استان البرز، مدیرکل گمرک بندر چابهار و مدیر گمرک سلفچگان را منصوب کرد. به گزارش ایبنا، براساس احکام یاد شده، منصور بازیار به سمت سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر منصوب شد. بازیار مدیرکل گمرک گناوه بوده و از مدیران با سابقه گمرکات کشور به شمار می‌رود. در کارنامه کاری منصور بازیار مدیریت گمرکات کنگان، دیر، ریگ و خارک نیز دیده می‌شود. همچنین رییس کل گمرک ایران در حکم دیگری محمدرضا اسدی را به سمت سرپرست اداره کل گمرک تهران منصوب کرد. در حکم دیگری رسول صفریان نیز به عنوان سرپرست گمرک غرب تهران منصوب شد. در کارنامه کاری صفریان مدیرکل گمرکات استان اردبیل دیده می‌شود. بنابراین گزارش در حکم دیگری صادق کریمی به سمت مدیرکل گمرک استان البرز منصوب شد. کریمی پیش از این مدیرکل گمرک بندر چابهار بود. با انتصاب کریمی به سمت مدیرکل گمرک استان البرز، شمس به سمت مدیرکل گمرک بندر چابهار منصوب شد. وی قبلا مسوولیت‌های متعددی در مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داشته است. این گزارش حاکی است، محمدرضا آگاهی نیز به سمت سرپرست گمرک سلفچگان منصوب شد. آگاهی معاونت امور گمرکی حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر را در کارنامه کاری خود دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران