شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119522 | |

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پرداخت ۷۸ درصد تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در مناطق روستایی به اقشار مستضعف طی 4سال‌ونیم گذشته، از رشد ۸۰ درصدی تسهیلات این صندوق خبر داد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پرداخت ۷۸ درصد تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در مناطق روستایی به اقشار مستضعف طی 4سال‌ونیم گذشته، از رشد ۸۰ درصدی تسهیلات این صندوق خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از صندوق کارآفرینی امید عبدالرضا عزیزی، در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی این صندوق با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید موفق به جلب اعتماد مردم و نمایندگان آنها در مجلس شده است، گفت: نخستین مورد شناسنامه‌دار شدن و تعیین وضعیت حقوقی صندوق بود که با پیگیری‌های مدیرعامل صندوق به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی هویت پیدا کرد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در مدت 4سال‌ونیم گذشته با مدیریت خوب تمامی مدیران صندوق و بازگشت اقساط، ۵هزار و ۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که حدود ۷۸درصد آن در مناطق روستایی و مستضعف بوده است و در مجموع نیز صندوق نسبت به سنوات گذشته ۸۰درصد رشد در پرداخت تسهیلات داشته که این بسیار ارزشمند است.

عزیزی با اشاره به حساسیت‌های پرداخت تسهیلات ازدواج به رشد ۱۶۰۰درصدی پرداخت این تسهیلات در صندوق اشاره کرد و آن را نتیجه برنامه‌سازی و برنامه‌ریزی مناسب بازوان اجرایی صندوق عنوان کرد.

وی همچنین به کاهش نیروی انسانی صندوق طی این سال‌ها اشاره کرد و گفت: در کشور ما نزدیک به 2میلیون و ۵۵۰ هزار کارمند وجود دارد یعنی به ازای هر ۳۰نفر یک کارمند، در مقابل ژاپن با ۱۲۸میلیون نفر جمعیت، ۳۵۰هزار کارمند دارد یعنی به ازای هر ۳۰۰نفر یک کارمند استخدام شده است. عزیزی اظهار کرد: ما ۸میلیون و ۵۰۰هزار نفر کارمند و مستمری‌بگیر کشوری و لشکری داریم و باید روشی پیدا کنیم تا بتوانیم با جلب رضایت کارمندان تعداد کارمندان دولت را کم کرده و راندمان خدمات به کارمندان باقی مانده را بالا ببریم.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به معضل بیکاری با بیان اشاره به اینکه تا زمانی که ما عمران نداشته باشیم و درآمد ناخالص بالا نرود، سطح اشتغال بالا نخواهد رفت، تصریح کرد: جایگاه صندوق کارآفرینی امید در مجلس بسیار خوب است و به خاطر جلب اعتماد مردم و نمایندگان آنها، صندوق در کنار سایر بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی برای دستیابی به خدمات صندوق در پایین‌ترین سطوح بر ایجاد دفاتر صندوق در روستاها و بخش‌های بزرگ تاکید کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران