شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119443 | |

وزیر اقتصاد با اشاره به پرهیز دولت از اقدامات ناگهانی و بر‌هم زننده جو روانی اقتصاد ملی افزود: به زودی به ریل با ثبات اقتصاد بازمی‌گردیم. به گزارش شادا،

  وعده بازگشت ثبات به اقتصاد

 وزیر اقتصاد با اشاره به پرهیز دولت از اقدامات ناگهانی و بر‌هم زننده جو روانی اقتصاد ملی افزود: به زودی به ریل با ثبات اقتصاد بازمی‌گردیم. به گزارش شادا، مسعود کرباسیان با تاکید بر اینکه به زودی به ریل باثبات اقتصاد بازمی‌گردیم، گفت: کالای ایرانی با کیفیت، رقابتی و مطلوب است که می‌تواند به آن سوی مرزها راه پیدا کند؛ این درحالی است که تولید این نوع کالاها نیز به حمایت دولت و جدیت بخش‌ خصوصی در کار با بهره‌وری بالا و دقیق وابسته ‌است و مولفه‌هایی مانند افزایش بهره‌وری در سطح کار و تولید، استفاده از تکنولوژی‌های روزآمدتر همچنین توجه به نیازهای بازارهای مقصد است که می‌تواند در کنار تسهیل فرآیند صادرات، زمینه‌های توسعه این بخش را فراهم آورد.  وزیر امور اقتصای و دارایی اظهار کرد: هم دولت و هم بخش‌ خصوصی نیازمند بازنگری در برخی مولفه‌ها هستند؛ البته دولت در راستای اجرای شعار امسال با تمام توان سعی‌اش را به کار گرفته که مسوولیت‌های خود در جهت حمایت از تولید صادرات محور را انجام دهد. کرباسیان ادامه داد: سرمایه‌گذار خارجی به دلیل مشخصات بومی ایران ترجیح می‌دهد که در شراکت با کارآفرین ایرانی مجموعه‌یی را تاسیس کند یا در آن سرمایه‌گذاری داشته‌ باشد؛ چراکه سرمایه‌گذار خارجی اطلاعات کافی از بافت سیاسی کشور، وضعیت اقلیمی و منطقه‌یی، قوانین و مقررات و اصول کار در ایران ندارد و حتی همین موضوعات گاهی باعث می‌شود که او قید کار در ایران را بزند. این یک سیاست ملی است که بهره‌مندی از مزیت‌های خارجی با همکاری بخش‌ خصوصی ایرانی صورت گیرد.  وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: شاخص رفتارهای دولت، پرهیز از اقدامات ناگهانی و بر هم زننده جو روانی اقتصاد ملی است. این رسالت ماست که در جهت حفظ ثبات اقتصادی از هر گونه ابلاغ ‌بخشنامه، آیین‌نامه، تغییر رویه‌ها و هر اقدامی که به صورت آنی نظم اقتصاد را بر هم می‌زند، دوری کنیم.

  تشکیل کارگروه ثبت حقوق فروردین در سامانه حقوق

معاون رییس‌جمهور از تشکیل کارگروه برای ثبت حقوق فروردین ‌ماه نهادهای ذیل قانون در سامانه حقوق و مزایا خبر داد. به گزارش «فارس» جمشید انصاری در پاسخ به این سوال که طبق ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه قرار بود در سال اول برنامه سامانه حقوق و مزایا ایجاد و دریافتی و حقوق تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مربوط به قوای سه‌گانه در آن ثبت شود، اظهار کرد: سامانه ثبت حقوق و مزایا توسط سازمان اداری و استخدامی کشور آماده شده و گزارش آن به هیات وزیران ارسال شده است.  وی افزود: برای ثبت حقوق در سامانه، دستورالعمل یا آیین‌نامه‌یی لازم دارد به ویژه برای دستگاه‌هایی که خارج از قوه مجریه هستند تا اطلاعات حقوق را ثبت کنند در دولت هماهنگی‌ آن انجام خواهد شد. رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر اینکه کارگروهی تشکیل شده تا از هفته جاری به صورت آزمایشی، اطلاعات حقوق و مزایای تعدادی از دستگاه‌ها مربوط به فروردین ماه را در سامانه ثبت کند، بیان کرد: اطلاعات دستگاه‌های ذکر شده در قانون از اردیبهشت ماه به صورت فراگیر ثبت می‌شود، سامانه سازمان آمادگی دارد، ارتباط سیستمی را با دیگر دستگاه‌ها برقرار کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران