شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118551 | |

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند تا هر ۴ماه یک بار گزارش انطباق اجرای قانون بودجه ۹۷ با سیاست‌های کلی برنامه ششم را به مجلس ارائه کنند.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند تا هر ۴ماه یک بار گزارش انطباق اجرای قانون بودجه ۹۷ با سیاست‌های کلی برنامه ششم را به مجلس ارائه کنند.

به گزارش ایبنا از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ جهت تامین نظر شورای نگهبان با بند (ز) تبصره ۱۷ با ۱۶۶رای موافق، ۹رای مخالف و ۹رای ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بند (ز) تبصره ۱۷ بدین شرح اصلاح شد: دولت مکلف است درآمد حاصل از اجرای ماده ۳۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم‌بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مندرج در ردیف ۱۱۰۵۱۳ جدول شماره ۵ این قانون از طریق ردیف‌های هزینه‌یی و تملک دارایی‌های سرمایه‌یی مربوط به طور 100درصد تخصیص داده و پرداخت کند.

همچنین نمایندگان با حذف بند (ب) تبصره ۲۰ با ۱۵۰رای موافق، ۲رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.  در بند (ب) تبصره ۲۰ آمده است: برای اجرای مطلوب حسابداری تعهدی، مهلت تعهد و پرداخت اعتبارات هزینه‌یی اعم از اینکه از محل اعتبارات عمومی یا اختصاصی تامین‌ شده و تا پایان سال مالی توسط خزانه‌داری کل در اختیار ذی‌حسابی دستگاه اجرایی ذی‌ربط قرار گرفته باشند، تا پایان سال مالی است. مانده‌ وجوه مصرف‌ نشده به سال ۹۸ منتقل و در راستای موافقتنامه مربوطه تا پایان سال ۱۳۹۸ قابل مصرف خواهد بود.

نمایندگان همچنین با اصلاح جزء ۲ بند (د) تبصره ۲۰ با ۱۴۱رای موافق، ۲۵رای مخالف و ۱۱رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در جزء ۲ بند (د) آمده است: به دستگاه‌ها و واحدهای مجری که براساس تفاهمنامه عملکردی اداره می‌شوند، اجازه داده می‌شود با موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به جابه‌جایی اعتبارات فصول هر یک از ردیف‌های هزینه‌یی در سقف اعتبارات همان ردیف اقدام کنند. آیین‌نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

براساس این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق یک تبصره به ماده واحده لایحه بودجه بنابر نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ۱۶۶رای موافق، ۵ رای مخالف و ۱۲رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.  براساس این تبصره الحاقی دولت مکلف است، گزارش انطباق اجرای این قانون با سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را هر ۴ماه یک بار به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران