شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 114753 | |

رییس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به آمار سالانه جذب نیرو از سوی دولت گفت: سالانه براساس نیازهای موجود بین ۳۰ تا ۴۰هزار نفر از طریق آزمون‌های مختلف استخدامی جذب دولت می‌شوند.

سالانه حدود ۴۰ هزار نفر استخدام دولت می‌شوند

رییس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به آمار سالانه جذب نیرو از سوی دولت گفت: سالانه براساس نیازهای موجود بین ۳۰ تا ۴۰هزار نفر از طریق آزمون‌های مختلف استخدامی جذب دولت می‌شوند. جمشید انصاری در گفت‌وگو با ایسنا درباره روند اشتغال‌زایی در بدنه دولت اظهار کرد: همواره متناسب با خروجی افراد از بدنه دولت، نیروهای جدید جذب می‌شوند. در این راستا در سال جاری طی دو مرحله سراسری و چند مرحله متفرقه حدود ۳۰ هزار نفر به استخدام دولت در آمده‌اند. وی خاطرنشان کرد: در سال‌های آینده نیز بر اساس همین روال و متناسب با میزان خروجی‌ها به ویژه در مناطق محروم که نیاز به نیروی انسانی دارند، برنامه‌های جذب نیرو اجرا می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم که سالانه تا ۴۰هزار نفر از طریق آزمون‌های استخدامی به استخدام دولت در بیایند. رییس سازمان امور اداری و استخدامی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره طرح شایعاتی مبنی بر تعدیل نیرو در برخی دستگاه‌ها توضیح داد: مسائلی نظیر ساختار، تشکیلات، پست‌های سازمانی و بازنشسته شدن یا بازخرید نیروهای دستگاه‌ها از اختیارات آنهاست.

تورم ۲ رقمی در راه است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی ما این است که تورم در سال ۹۷ دو رقمی است اما اینکه چه رقمی باشد، بستگی به قیمت حامل‌های انرژی دارد. به گزارش ایبنا، محمدرضا پورابراهیمی در پاسخ به اینکه چه پیش‌بینی برای نرخ تورم در سال آینده دارید، اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده اگر قیمت حامل‌های انرژی با پافشاری دولت افزایش یابد، به‌طور حتم با کوچک‌ترین تغییری نرخ تورم نیز دو رقمی خواهد شد. وی ادامه داد: اما بحث دو رقمی شدن تورم تنها موضوع داخلی نیست و تحت تاثیر قیمت‌های جهانی هم خواهد بود زیرا هنگامی که قیمت کالاهای اساسی، نفت و فلزات کاهش یابد، اقتصاد ایران رکودی خواهد شد پس به‌طور حتم در صورتی که روند رو به رشد قیمت نفت، کالاهای اساسی و فلزات ادامه یابد، به‌طور حتم تورم نیز دو رقمی خواهد شد. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: پیش‌بینی ما این است که تورم در سال 97 دو رقمی است اما اینکه چه رقمی باشد، بستگی به قیمت حامل‌های انرژی دارد. به گفته پورابراهیمی، رقم تورم مشخص نیست اما از قیمت‌های جهانی و میزان افزایش قیمت حامل‌های انرژی متاثر خواهد بود. وی در ادامه تاکید کرد: البته شکی نیست که تورم در سال آینده تک‌رقمی نخواهد بود، مگر اینکه اقتصاد جهانی دچار رکود شود که چنین موضوعی امکان‌پذیر نیست. همچنین موضوع حامل‌های انرژی هم موضوع قابل توجهی است که باید تغییر کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران