شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 107740 | |

وزیر امور اقتصادی و دارایی با هدف تحقق سیاست دولت دوازدهم در به‌کارگیری از بانوان و جوانان در سطوح مختلف مدیریتی، «یکتا اشرفی» را به عنوان رییس پژوهشکده امور اقتصادی منصوب کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با هدف تحقق سیاست دولت دوازدهم در به‌کارگیری از بانوان و جوانان در سطوح مختلف مدیریتی، «یکتا اشرفی» را به عنوان رییس پژوهشکده امور اقتصادی منصوب کرد.

به گزارش وزارت اقتصاد، مسعود کرباسیان در این حکم آورده است: نظر به تعهد، تخصص، دانش و توانمندی‌های ارزنده سرکارعالی، به موجب این حکم به سمت «رییس پژوهشکده امور اقتصادی» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود، تمام مساعی خود را برای بهره‌مندی از توان تخصصی همکاران در معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه، افزایش ارتباط با محافل علمی و پژوهشی و گسترش دایره مشورت با صاحب‌نظران و فعالان اقتصادی برای انجام وظایف قانونی محوله و تبیین و اجرای ماموریت‌های پژوهشکده به کار‌گیرید. با این حکم، اشرفی نخستین زنی است که از زمان تاسیس پژوهشکده امور اقتصادی، ریاست آن را برعهده می‌گیرد؛ وی مدرک کارشناسی ارشد رشته علوم اقتصادی گرایش اقتصاد بین‌الملل از دانشکده اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی دارد و اکنون نیز در مرحله دفاع از پایان نامه دکترای اقتصاد خود از دانشگاه فردوسی مشهد است. اشرفی پیش از این به عنوان مدیرکل دفتر مدل‌سازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی وزار ت اقتصاد و ریاست گروه «اشتغال» و گروه «یارانه» دفتر تحقیقات و سیاست‌های بخش‌های تولیدی معاونت امور اقتصادی وزارت متبوع در ادوار مختلف ایفای مسوولیت کرده است.

همچنین نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی در کمیته تخصصی خاص امور کلان‌شهر تهران و سایر کلان‌شهرها، رابط وزارت امور اقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی – اجتماعی سازمان ملل متحد (اسکاپ) و دبیر دبیرخانه ستاد برنامه ششم، عضویت در کمیته رقابت‌پذیری ستاد برنامه چهارم توسعه، مسوول گروه پایش طراحی مدل کلانسنجی ایران، عضویت در شورای راهبری و دبیر کارگروه اقتصاد کلان تدوین برنامه ششم توسعه در وزارت اقتصاد، دبیر کمیته اقتصاد سبز و عضویت در کمیته ملی توسعه چایدار سازمان حفاظت محیط زیست از دیگر سوابق اجرایی وی است. اشرفی همچنین دارای سوابق پژوهشی و آثار علمی متعددی است که از آن جمله می‌توان به مجری و همکار طرح‌های پژوهشی شامل؛ آثار سیاست‌های تجاری (با تاکید بر سیاست‌های ارزی) روی صادرات بخش صنعت، شناسایی خدمات بیمه‌یی قابل ارائه در اقتصاد ایران و نقش آن در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، تعیین قیمت حامل‌های انرژی، بررسی عدم تعادل‌های منطقه‌یی با استفاده از شاخص‌های توسعه‌یافتگی و ارائه راهکارهایی جهت افزایش توازن منطقه‌یی، طراحی مدل کلان‌سنجی خزانه داری ایران، تدوین نماگرهای مالی اقتصادی استان‌های کشور و بیش از 17 مقاله علمی پژوهشی اشاره کرد. پژوهشکده امور اقتصادی که سابقه تاسیس آن به دهه 70 شمسی بر می‌گردد، در سال 1390 با مصوبه شورای عالی اداری دولت دهم از این وزارتخانه جدا و به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتقل شده بود در اسفندماه 1394 با مصوبه شورای عالی اداری در دولت یازدهم بار دیگر مدیریت آن به وزارت امور اقتصادی و دارایی برگشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران