شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102152 | |

بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در خردادماه ۱۳۹۶ به عدد 237.2رسید که نسبت به ماه قبل 0.4 درصد افزایش داشته است. به‌گزارش «تعادل» و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بر اساس خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ شاخص بهای تولیدکننده در خردادماه ۱۳۹۶ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 8.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در خردادماه ۱۳۹۶ به عدد 237.2رسید که نسبت به ماه قبل 0.4 درصد افزایش داشته است.

به‌گزارش «تعادل» و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بر اساس خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ شاخص بهای تولیدکننده در خردادماه ۱۳۹۶ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 8.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص یاد شده در ایران در 12ماه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۶ نسبت به 12ماه منتهی به خردادماه ۱۳۹۵ به‌میزان 6.5 درصد افزایش یافته است.

براین اساس شاخص کل نسبت به ماه قبل 4.2 درصد افزایش یافته است، همچنین شاخص کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری 3.7درصد، شاخص حمل و نقل و انبارداری 0.2درصد، هتل و رستوران 0.6درصد، اطلاعات و ارتباطات 0.2درصد، آموزش 0.6درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی 0.8درصد و سایر فعالیت‌های خدمات عمومی 1.1درصد رشد و شاخص ساخت (صنعت) 0.9درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است.

از سویی دیگر شاخص کل 8.7درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد داشته است.

همچنین شاخص کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری 10.4 درصد، شاخص ساخت (صنعت) 7.6درصد، شاخص حمل و نقل و انبارداری 6.2درصد، شاخص هتل و رستوران ۱۱درصد، شاخص اطلاعات و ارتباطات 6.9 درصد، شاخص آموزش 11.3درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی 16.7درصد و سایر فعالیت‌های خدمات عمومی 10.6درصد رشد افزایش داشته است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران