شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: اولین جلسه کمیته نظارت و کنترل براقدامات پیشگیرانه روزگذشته با حضور نمایندگان سازمان تامین اجتماعی،

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: اولین جلسه کمیته نظارت و کنترل براقدامات پیشگیرانه روزگذشته با حضور نمایندگان سازمان تامین اجتماعی، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، مدیران معاونت روابط کار و معاونت فرهنگی و اجتماعی تشکیل شد.

حاتم شاکرمی ضمن اشاره به ضرورت تشکیل این کمیته گفت: نمایندگان حاضر در نشست گزارشی از اقدامات پیشگیرانه انجام شده در برابر ویروس کرونا را ارایه کردند و در ادامه بر اساس پیشنهادات ارایه شده اعضا نسبت به مواردی بحث و تصمیماتی اتخاذ شد. وی افزود: در این نشست مقرر شد معاونت فرهنگی و اجتماعی با استفاده از تمام ظرفیت‌های سازمان تامین اجتماعی و همکاری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تهیه انیمیشن، فیلم و چاپ نشریه در جهت اطلاع‌رسانی و ارتقای آگاهی نسبت به اقدام پیشگیرانه در محیط‌های کارگری اقدامات لازم را به عمل آورند. شاکرمی تصریح کرد: براساس مصوبات این نشست قرار بر این شد که با سیاست حفظ تولید نسبت به پیشنهاد تقلیل نیروی کار در واحدهای تولیدی، صنعتی و اقتصادی با استفاده از روش‌های دورکاری و اعطای مرخصی و توزیع نیروی کار در شیفت‌های متفاوت کاری اقدام شود. در صورت نیاز نسبت به تعطیلی بخش‌هایی از فعالیت غیر ضروری بنگاه‌ها با همکاری کمیسیون‌های کارگری شورای تامین استانداری نیز اقدام می‌شود.  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: طبق تصمیمات گرفته شده در این نشست قراربر این شد که «فرهاد شیخی » مشاور معاونت روابط کار به عنوان رابط این کمیته با مناطق آزاد و دبیرکمیته نسبت به پیگیری مصوبات و دستورالعمل‌های این کمیته در مناطق آزاد همکاری و اقدامات لازم را به عمل آورند. شاکرمی اضافه کرد: مقرر شد مدیرکل بازرسی کار با همکاری مدیران کل اجتماعی و فرهنگی نسبت به فعال‌سازی کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارخانجات و خانه‌های بهداشت کارگری به عنوان پل ارتباطی بنگاه‌های اقتصادی و ناظرین مقیم در کارخانجات و این کمیته اقدام کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران