شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و حفظ سلامتی جامعه‌گیرنده خدمات از حوزه روابط کار را تشریح کرد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و حفظ سلامتی جامعه‌گیرنده خدمات از حوزه روابط کار را تشریح کرد.

حاتم شاکرمی در تشریح اقدامات انجام شده اظهار کرد: طی مکاتبه انجام شده با واحدهای اجرایی، حضور و غیاب اثر انگشتی مقرری بگیران بیمه بیکاری که بعضاً توسط کاریابی‌ها و ادارات اجرایی صورت می‌گرفت متوقف و مقرر شد تا پایان سال به صورت سنتی (امضا) و با برنامه‌ریزی و تصمیم توسط مدیران کل اجرایی و با حداقل زمان در نظر گرفته شده صورت گیرد.

وی ادامه داد: کلیه جلسات مجامع اهم از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی تا بیستم فروردین متوقف شد.

شاکرمی همچنین بیان کرد: تشکیل جلسات رسیدگی هیات‌های تشخیص و حل اختلاف از روز شنبه مورخ 10/12/98 به مدت یک هفته متوقف شد که در صورت استمرار این توقف متعاقباً اعلام خواهد شد . معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: از تاریخ 10 اسفند 98با هماهنگی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، دستورالعملی برای نحوه انجام بازرسی کار و بهداشت ویژه شرایط موجود و هرگونه تغییر ساعات کار کارگران اعلام شد. شاکرمی افزود: کلیه کلاس‌های آموزشی عمومی و تخصصی ایمنی تا بیستم اسفند ماه سال جاری تعطیل اعلام شد.

وی ادامه داد: همچنین در راستای تامین وسایل حفاظت فردی مناسب برای بازرسان کار استان‌ها و تشدید نظارت بر کارگاه‌های کشور، ترتیبی اتخاذ شد تا وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده مورد نیاز کارگران و همچنین ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کارفرمایان ابلاغ شد و در صورت اشاعه ویروس مذکور در سطح استان و لزوم کاهش ساعات کار کارگران در محیط کار یا احساس ضرورت تغییر در زمان شیفت کاری آنان به عنوان اقدام پیشگیرانه و کاهش مواجهه کارگران، با هماهنگی کمیسیون کارگری و شورای تامین استان موضوع را بررسی و در مرحله اول با توافق کارگر و کارفرما و در مرحله بعد با تصویب شورای تامین استان اقدامات لازم به عمل آید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران