شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه تاکنون هیچ‌کس به صورت غیرقانونی از مرزها برای اربعین خارج نشده است، اعلام کرد:

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه تاکنون هیچ‌کس به صورت غیرقانونی از مرزها برای اربعین خارج نشده است، اعلام کرد: گیت‌های خروجی و ورودی را افزایش داده‌ایم و بحمدالله تاکنون هیچ مشکل امنیتی در مرزهای چهارگانه و در طول مسیر وجود نداشته است. به گزارش ایسنا، سردار اشتری در حاشیه بازدید از مرز مهران به استان ایلام به هماهنگی و تعامل خوب با طرف عراقی به منظور تسهیل در تردد زائران ایرانی اشاره کرد و اظهارداشت: صدور گذرنامه نسبت به سال گذشته 78 درصد رشد داشته است. وی از افزایش 4 برابری خروج زائران اربعین نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امنیت کامل در مرزهای چهارگانه حاکم است.

   مرزهای سه گانه آماده خدمات‌رسانی

فرمانده ناجا در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ایلام نیز با اشاره به اینکه مرزهای سه‌گانه «شلمچه، چذابه و مهران» آماده خدمت‌رسانی به زائران هستند، اظهار کرد: نیروی انتظامی برای عملیات بزرگ اربعین آمادگی کامل دارد. وی به تجربه بیش از شش‌ساله نیروی انتظامی در ماموریت عظیم اربعین اشاره و بیان کرد: با توجه به اشتیاق مردم در سال جاری و افزایش چشمگیر آمار تردد زائران در مرزهای چهارگانه، برنامه‌ریزی و آمادگی‌های لازم به منظور تسهیل تردد زوار و خدمتگزاری شایسته به آنها را در مرزها ایجاد کرده‌ایم. از سال گذشته، جلسات متعددی را در راستای تسهیل تردد زائران در درون ناجا و نیز با مسوولان کشور عراق برگزار کرده‌ایم. فرمانده ناجا گفت: امسال با توجه به درخواست‌ها و اشتیاق مردم برای حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین با هماهنگی‌های به عمل آمده با طرف عراقی، اقدام به چاپ برگ تردد موقت زائر کرده‌ایم که تاکنون بیش از 500 هزار برگ چاپ و ارسال شده است.

   نقش مردمی بودن پلیس در سطح کشور بسیار محسوس است

حجت‌الاسلام «الله نور‌ کریمی‌تبار» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار با تبریک هفته ناجا، عنوان کرد: هفته نیروی انتظامی فرصت مناسبی است برای معرفی پلیس مردمی که بحمدالله نقش مردمی بودن پلیس در سطح کشور بسیار محسوس است. وی با تقدیر و تشکر از تلاش‌های مجاهدانه پرسنل نیروی انتظامی خصوصاً در عملیات بزرگ اربعین، گفت: کاهش تخلفات مرزی (خروج غیرقانونی از مرز) در سال جاری، نشانگر قانونمداری بسیار بالای مردم است. براساس گزارش سایت پلیس، نماینده ولی فقیه در استان ایلام با ابراز امیدواری از اینکه امسال نیز بهتر از سال گذشته شاهد حضور زائران اباعبدالله الحسین(ع) در راهپیمایی عظیم اربعین باشیم، گفت: اشتیاق مردم برای حضور در این تجمع بزرگ و جهانی همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها را غافلگیر کرد.

 

چهارشنبه سفید ریشه‌کن شد

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات خوب پلیس در حوزه عفاف و حجاب از شناسایی و انهدام گروه‌های هشت مارس، چهارشنبه سفید و نه به حجاب اجباری خبر داد. به گزارش فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر در مقر پلیس امنیت اخلاقی اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی در تمام زمینه‌ها مجری فرامین مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا به خصوص در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است و سعی دارد با اقدامات مجاهدانه از رویکردهای دشمنان جلوگیری کند. فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: پلیس، گزارش باندها و شبکه‌های سازمان‌یافته‌ای را که تلاش می‌کنند تا حیا را در جامعه از بین ببرند مورد بررسی قرار داده و توانسته تمامی این باندها را منهدم کند؛ گروه هشت مارس، چهارشنبه سفید و نه به حجاب اجباری هم‌اکنون ریشه‌کن شده‌‌اند. وی گفت: ما پیرو حسین‌بن‌علی هستیم که در دقایق پایانی زندگی‌اش با وجود رگبار تیر و سنگ به قاتلش تذکر داد و وی را امر به معروف و نهی از منکر کرد؛ ما پیرو امام خمینی هستیم که با دست خالی و از راه امر به معروف و نهی از منکر یک انقلاب را به پا کرد. فرمانده انتظامی پایتخت با تاکید بر این مطلب که ما در راستای مبارزه با بی‌حجابی و بی‌عفتی کوتاه نخواهیم آمد اظهار داشت: با رویکرد ایجابی و ارشادی در این زمینه کار می‌کنیم و با وجود توهین‌هایی که به ما می‌شود مقتدرانه به کار خود ادامه خواهیم داد. وی گفت: بعد از اجرای طرح ناظر یک بالغ بر 90 درصد رعایت حجاب و شؤونات اسلامی در خودروها افزایش داشت؛ ما در طرح ناظر یک هیچ برخورد تند و رو در رویی با خانم‌ها نداشته و محترمانه و مودبانه تذکر داده‌ایم. سردار رحیمی با تاکید بر این مطلب که در طرح ناظر 2 با قاطعیت با کسانی که بخواهند فرهنگ بی‌حیایی و بی‌حجابی را ترویج دهند گفت: یازده پاساژ و مال بزرگ تحت پوشش ما است. وی تاکید کرد: ما به عنوان نیرویی که میراث‌دار خون 230 هزار شهید هستیم حافظ انقلاب بوده و کوتاه نیامده و نخواهیم گذاشت کوچک‌ترین خدشه‌ای به نظام، انقلاب و اصول و ارزش‌های ما وارد شود. حتی اگر صبح تا شب به ما چوب و سنگ زده و فحش بدهند ما تا آخرین نفس به مسیر خود ادامه خواهیم داد. فرمانده انتظامی پایتخت به رصد فضای مجازی توسط پلیس امنیت اخلاقی پرداخت و گفت: ضربات جدی را به باندهایی که درصدد بودند فساد اخلاقی را اشاعه دهند وارد کرده‌ایم. وی ادامه داد: ماموران پلیس راهور باید در طرح ناظر یک با کشف حجاب برخورد کنند همچنین با شدت با افرادی که شرب خمر کرده و پشت فرمان می‌نشینند نیز برخورد کنند. سردار رحیمی از همکاری خوب دستگاه قضا و دادسرای ارشاد که مقتدرانه در کنار پلیس ایستاده است تشکر کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران