شماره امروز: ۵۴۷

رییس‌جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید پاکستان:

| کدخبر: 138989 | |

رییس‌جمهوری گفت: احداث خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان یکی از پروژه‌های مهم دو کشور است

رییس‌جمهوری گفت: احداث خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان یکی از پروژه‌های مهم دو کشور است و خوشحالیم که امروز توانسته‌ایم به تمامی تعهدات خود در این راستا عمل کرده و لوله انتقال گاز را به نزدیک مرز پاکستان برسانیم و امیدواریم این پروژه با تلاش مسوولان پاکستانی به زودی عملیاتی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه خانم «رفعت مسعود» سفیر جدید پاکستان در تهران با بیان اینکه دو ملت نسبت به هم علاقه‌ای دوستانه، ‌برادرانه و تاریخی دارند، اظهار داشت: باید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در راستای توسعه همه‌جانبه روابط و همکاری‌های مشترک استفاده کنیم. رییس‌جمهوری مناسبات ایران با پاکستان به عنوان کشور دوست، همسایه و برادر را در زمینه‌های مختلف ممتاز دانست و گفت: توسعه و تقویت بیش از پیش روابط و همکاری‌های تهران – اسلام‌آباد با اهمیت و ضروری است.

روحانی با اشاره به اینکه فرصت‌های بسیار خوبی برای گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در بخش‌های مختلف اقتصادی وجود دارد، گفت: احداث خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان یکی از پروژه‌های مهم دو کشور است و خوشحالیم که امروز توانسته‌ایم به تمامی تعهدات خود در این راستا عمل کرده و لوله انتقال گاز را به نزیدک مرز پاکستان برسانیم و امیدواریم این پروژه با تلاش مسوولان پاکستانی به زودی عملیاتی شود.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه ایران منبع مطمئن تامین انرژی برای پاکستان است، افزود: آماده احداث نیروگاه‌های بیشتر برای تأمین برق مورد نیاز این کشور هستیم.

روحانی با اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های ایران و پاکستان در آب‌های جنوب، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت دو بندر مهم چابهار و گوادر به عنوان بنادری که مکمل یکدیگر هستند، به خوبی استفاده کنیم.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه مرزهای ایران و پاکستان باید مرزهای امن باشند، بر ضرورت تلاش در راستای توسعه امنیت مرزهای دو کشور و تسریع در آزادی مرزبانان گروگان در خاک پاکستان تاکید کرد.

روحانی، ایران، پاکستان و ترکیه را از بنیان‌گذاران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در منطقه دانست و افزود: باید در زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی و توسعه صلح و ثبات منطقه‌ای، همکاری نزدیک‌تری با هم داشته باشیم.

خانم «رفعت مسعود» سفیر جدید پاکستان نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه به رییس‌جمهوری کشورمان و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر ضرورت تلاش برای توسعه و تقویت همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های دو کشور تاکید کرد. سفیر جدید پاکستان با اشاره به اینکه دولت و مردم پاکستان، ایران را کشوری دوست و برادر می‌دانند و همواره برای ملت ایران احترام زیادی قایل هستند، گفت: روابط و همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف به ویژه در زمینه خط لوله انتقال گاز از ایران روند خوبی دارد و خوشحالیم که می‌توانیم در بخش‌های مختلف با ایران همکاری کنیم.

رفعت مسعود با بیان اینکه مرزهای دو کشور باید امن باشند تا همکاری‌های اقتصادی و روابط مردم دو کشور بیش از پیش گسترش پیدا کند، گفت: پاکستان متعهد به تضمین امنیت مرزهای خود با جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه ایران و پاکستان نقش مهمی در توسعه صلح و ثبات منطقه‌ای دارند، گفت: گسترش همکاری‌های دو کشور در راستای امنیت منطقه‌ای و مبارزه با بی‌ثباتی و تروریسم فرصت‌ها را برای تروریست‌ها از بین خواهد برد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران