شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127833 | |

مدیر پژوهشکده پسته ایران گفت: سالیانه 600میلیون مترمکعب آب از سفره‌های زیرزمینی شهرستان‌های رفسنجان و انار برداشت می‌شود

فاجعه برداشت 600  میلیون مترمکعب آب در رفسنجان

مدیر پژوهشکده پسته ایران گفت: سالیانه 600میلیون مترمکعب آب از سفره‌های زیرزمینی شهرستان‌های رفسنجان و انار برداشت می‌شود که این برداشت بی‌رویه با توجه به شرایط موجود خشکسالی فاجعه است. به گزارش ایرنا، علی اسماعیل پور در نشست با نمایندگان رسانه‌های رفسنجان، افزود: در این دو شهرستان باید سالانه 300 میلیون متر مکعب آب از سفره‌های زیرزمینی برداشت شود این در حالی است که دو برابر برداشت می‌شود.  وی با اشاره به وجود بیش از یکهزار حلقه چاه کشاورزی در این دو شهرستان، گفت: برداشت بی‌رویه از این منابع موجب کاهش کیفیت و کمیت آب شده و همین امر یکی از دلایل بروز خشکسالی در این مناطق است که موجبات گرما زدگی و خشکیدگی محصول پسته در این مناطق را رقم زده است .  مدیر پژوهشکده پسته ایران گفت: عمده خشکیدگی باغات پسته در قالب 80 درصد باغات در این دو شهرستان به دلیل شوری حاصل از برداشت بی‌رویه از منابع آبی بوده است .

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین آفت‌های مخرب پسته آفت پسیل است، بیان کرد: تغییرات اقلیمی در سال جاری و بروز خسارت گرمازدگی در باغات پسته یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش محصول پسته است.

به گفته اسماعیل پور پسته محصولی ارزآور است که تاکنون به صورت فله صادر می‌شد و برای ایجاد ارزش افزوده محققان دریافتند که از پوست، گل، میوه و دیگر عناصر پسته می‌توان محصولات جانبی تولید و ارزش افزوده ایجاد کرد.

وی در مورد سموم کشاورزی هم بیان کرد: بیش از 70 نوع سم در این موسسه مورد آزمایش قرار گرفته و مواردی که جوابگو است به کشاورزان توصیه می‌شود ضمن اینکه از آنان می‌خواهیم به دلخواه سمومی را در باغات منتشر نکنند و در تهیه نوع و مقدار آن از کارشناسان نظر خواهی کنند.  مدیر پژوهشکده پسته ایران ادامه داد: انواع کفشدوزک، بال توری و زنبور‌ها جزو آفات طبیعی و مفید برای درختان هستند که سمپاشی بی‌رویه موجب می‌شود این دشمنان طبیعی که آفت‌های بد را می‌خورند از بین بروند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در 27 استان کشور پسته کشت می‌شود، اظهار داشت: مهم‌ترین عوامل موثر بر ریزش جوانه‌ها و گل محصول امسال را نوسان دمایی درجه حرارت و تامین نشدن نیاز سرمایی درختان پسته است .

معاون برنامه‌ریزی پژوهشکده پسته ایران هم در این نشست گفت: تاکنون توسط محققان پژوهشکده 13 محصول جانبی پسته کشف شده که چهار مورد در مرحله تولید انبوه هستند.

احمد شاکر اردکانی این محصولات ر ا شامل شیر، کره، حلوا و شکلات پسته برشمرد و افزود: کره صبحانه بالای 90 درصد مغز پسته دارد و کلسترول این کره مشکلات قلبی و عروقی ایجاد نمی‌کند و مفید است.

وی با اشاره به اینکه برخی محصولات مانند شکلات پسته از ترکیه وارد ایران می‌شود که می‌توان این محصول را در ایران تولید کرد و در داخل علاوه بر ایجاد ارزش افزوده به خود کفایی رسید تصریح کرد: اینک از زغال پوست پسته هم بستنی زغال در شهرک صنعتی رفسنجان تولید می‌شود .  محمد عبداللهی معاون آموزشی پژوهشکده پسته ایران هم در این نشست اعتبار 30میلیاردریالی سالانه پژوهشکده برای کارهای تحقیقاتی را ناکافی دانست و افزود: از اینکه سطح باغات پسته در رفسنجان را تا این اندازه توسعه دادیم کاری اشتباه بوده و باید برگردیم و روی درختان پرثمر کار کنیم.  بیش از 400 هزار هکتار باغات پسته بارور و غیر بارور در کشور وجود دارد که حدود 300 هزار هکتار از آنِ استان کرمان است و می‌توان گفت که استان کرمان و به ویژه شهرستان رفسنجان به عنوان مهم‌ترین مناطق پسته کاری ایران و جهان محسوب می‌شوند بطوری که پسته کرمان بیشتر به کشورهای آسیای جنوب شرق مانند چین و هنگ کنگ، کشورهای اروپای مرکزی، روسیه، ترکیه، عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.  

عرضه مواد غذایی  با قیمت مناسب به مردم

معاون وزیر جهاد گفت: هدف دولت این است که نهاده‌هایی که با ارز دولتی وارد کشور می‌شود، بدون واسطه به دست تولیدکننده برسد و در نهایت محصولات غذایی با قیمت مناسب سر سفره مردم قرار گیرد.

به گزارش صدا و سیما، علی اکبر مهرفرد، معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به شرایط تشدید تحریم‌ها، تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با قیمت مناسب،  از ضروریات است.

وی افزود: مسوولان تنظیم بازار در سراسر کشور موظف هستند کل فرآیند تامین و توزیع نهاده‌هایی را که با استفاده ارز دولتی تامین شده‌اند، از مبدا تا مصرف‌کننده، نظارت و کنترل کنند تا محصولات غذایی با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده نهایی برسد.

مهرفرد ادامه داد: هدف آن است که نهاده‌هایی که با ارز دولتی وارد کشور می‌شود بدون واسطه به دست تولیدکننده برسد و در نهایت محصولات غذایی با قیمت مناسب سر سفره مردم قرار گیرد و این نظارت و کنترل وظیفه همه است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران