شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127618 | |

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با تاکید بر اینکه قیمت قبرها در این سازمان حداکثر ۱۶ میلیون تومان و حداقل به صورت رایگان است،

ظرفیت بهشت زهرا (س) تا 5 سال آینده تکمیل می‌شود

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با تاکید بر اینکه قیمت قبرها در این سازمان حداکثر ۱۶ میلیون تومان و حداقل به صورت رایگان است، گفت: این سازمان تا پنج سال آینده برای تدفین متوفیان تهرانی ظرفیت دارد.به گزارش ایسنا، سعید خال در نشست خبری دوشنبه در تشریح اقدامات سازمان بهشت زهرا (س) به ویژه ظرف ۹ ماهه اخیر گفت: سازمان بهشت زهرا (س) در سال ۱۳۴۵ احداث و در تیرماه ۱۳۴۹ افتتاح شد. این سازمان به همراه حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) وسعتی حدود ۷۵۰ هکتار دارد و به عنوان قطب فرهنگی کلانشهر تهران محسوب می‌شود.وی افزود: در این سازمان ۳۰ هزار شهید گلگون کفن و ۴۰۰۰ شهید گمنام آرامیده‌اند. این سازمان از سال ۱۳۷۳ خودگردان اداره شده و استقلال مالی پیدا کرده و زیر نظر معاونت خدمات شهری شهرداری تهران بدون تعطیلی در حال ارایه خدمت به شهروندان است.مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به اینکه روزانه ۱۵۰ نفر در این سازمان به عنوان متوفی پذیرش می‌شوند افزود: سال گذشته ۵۶ هزار و ۹۵ نفر در این سازمان پذیرش شده‌اند که از این رقم ۵۸ درصد مرد و ۴۳ درصد زن بوده‌اند. همچنین ۱۷ هزار و ۶۳۹ نفر به خارج از سازمان برای تدفین برده شده‌اند. سازمان بهشت زهرا (س) با حدود ۵۰ دستگاه آمبولانس در بخش حمل و نقل درون شهری حدود پنج میلیون کیلومتر ماموریت را به انجام رسانده و در بخش برون شهری نیز ۹ میلیون کیلومتر ماموریت را به انجام رسانده است. حدود دو سال است که پزشکی قانونی نیز آمبولانس‌های خود را جمع کرده و شرح وظایف آنها توسط سازمان بهشت زهرا (س) انجام می‌شود.خال  افزود: تنها در سازمان بهشت زهرا (س) سالانه ۲۵ هزار قبر مصرف می‌شود و حدود ۱۵ هزار قبر نیز به عنوان ذخیره ساخته می‌شود که این حجم عظیمی از عملیات عمرانی را در این سازمان تشکیل می‌دهد.وی افزود: در جهت ایجاد نظم و آرامش در این سازمان هم اندیشی با فرماندهان انتظامی در دستور کار قرار گرفت و تفاهم‌نامه‌هایی نیز با هدف حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی و انجام کارهای تحقیقاتی با مراکز دانشگاهی به امضا  رسید.

وی در خصوص توسعه فضای سبز شهر تهران نیز گفت: ۲۵۵ هکتار فضای سبز در سازمان بهشت زهرا (س) و ۶۱ هکتار در حرم مطهر امام (ره) وجود دارد که پنج هکتار از اراضی حضرت امام خمینی (ره) را نیز ظرف یک ماهه گذشته جنگل کاری کردیم.

6 عضو شوراهای شهر استان تهران بازداشت شدند

مدیرکل اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران جزییات بیشتری در خصوص رسیدگی به پرونده تخلفات اعضای شورای شهر و روستای استان تهران ارایه داد.به گزارش ایلنا، براساس اعلام استانداری تهران حدود ۲۵ نفر از اعضای شورای شهر و روستا در استان تهران مورد اتهام قرار گرفتند و برای 6 نفر سلب عضویت از شورا صادر شده است، همچنین ۹ نفر به اتهام ارتشاء و تبانی دستگیر شده‌اند.رحیم سلیمانی‌راد، مدیرکل اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران با بیان اینکه این دستگیری‌ها با پیگیری‌های استانداری انجام شده است، جزییات بیشتری در این خصوص ارایه داد.

مدیرکل اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران با بیان اینکه هیچ کدام از اعضاهای شورای‌های روستای تهران دستگیر نشده‌اند، گفت: هر کسی که دستگیر شده؛ عضوی از اعضای شورای شهر بوده است و همان‌طور که گفتم هیچ‌کدام از اعضای شوراهای روستا استان دستگیر نشده است و فقط از اعضای شورای روستاها به علت تخلفاتشان سلب عضویت شده است. تخلف اعضای شورای روستاها به علت دخالت در امور اجرایی و اقدامات خارج از روابط و مسوولیت‌های قانونی‌شان بوده است

وی ادامه داد: ۹ عضو شورای شهر در استان تهران به علت ارتشاء و گرفتن رشوه و تبانی در معاملات شهرداری و ... دستگیر شده‌اند که از این تعداد، ۳ نفر به قید وثیقه آزاد شده و شش نفر هنوز در بازداشت به‌سر می‌برند. عضویت این افراد به صورت معلق درآمده و این افراد فعلا عضوی از شورا محسوب نمی‌شوند تا حکم آ‌نها به صورت نهایی در دادگاه‌های بالادستی به نتیجه برسد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران