شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126794 | |

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: مرغ و گوشت گوساله منجمد و همچنین گوشت تازه گوسفندی و مرغ گرم روزانه از طریق غرفه‌های سازمان میادین

توزیع مرغ و گوشت برای تنظیم بازار

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: مرغ و گوشت گوساله منجمد و همچنین گوشت تازه گوسفندی و مرغ گرم روزانه از طریق غرفه‌های سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌یی به وفور و با نرخ مصوب دولتی در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

حمید ورناصری در گفت‌وگو با فارس، در مورد فعالیت‌های انجام شده این شرکت برای تنظیم بازار مرغ خاطرنشان کرد: تا ۱۰ روز قبل به واسطه اینکه قیمت تمام‌شده تولیدکنندگان مرغ بیشتر از قیمت فروش بود و بازار هم کشش نداشت، عملاً این قشر زیان می‌دیدند، اما با توجه به قیمتی که اکنون در تهران و شهرستان‌ها عرضه می‌شود، شرایط مناسبی را پیش رو داریم.

وی متوسط قیمت مرغ در تهران را بین ۸۸۰۰ تا ۹۵۰۰ تومان در هرکیلوگرم عنوان کرد و افزود: برای تنظیم بازار روزانه عرضه مرغ گرم را در تمام غرفه‌های سازمان میادین شهر تهران به نرخ هر کیلوگرم ۷۹۹۰ تومان داریم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام همچنین از عرضه مرغ منجمد با نرخ هر کیلوگرم ۶۷۵۰ تومان در سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌یی سطح شهر خبر داد و گفت: این کالا به‌وفور برای خرید در دسترس شهروندان قرار دارد و مردم می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌یی اعم از شهروند، اتکا، سپه، رفاه و افق کوروش مرغ موردنیاز خود را به نرخ تنظیم بازار تهیه کنند.

ورناصری همچنین از توزیع گوشت منجمد برزیلی با نرخ کارشناسی‌شده در روزهای آتی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌یی هم خبر داد و گفت: گوشت قرمز منجمد به‌اندازه کافی در ذخایر این شرکت موجود است که هم توسط دولت و هم بخش خصوصی تامین شده و هر زمان که بازار کشش داشته باشد، توزیع آن را افزایش خواهیم داد.

وی در مورد توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی اظهار داشت: این محصول از کشورهای استرالیا، آسیای میانه و روسیه وارد می‌شود و روزانه در تمام غرفه‌های سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌یی به صورت فله یا بسته‌بندی عرضه می‌شود که نرخ شقه آن در هر کیلوگرم ۳۳ هزار تومان و برای گرده ران و سردست ۴۳ هزار تومان در هر کیلوگرم است. مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام به هموطنان اطمینان خاطر داد که مرغ و گوشت به‌اندازه نیاز کافی در دسترس وجود دارد و تا تعادل‌بخشی به بازار این روند توزیع ادامه خواهد داشت.

ورناصری همچنین در مورد ایجاد تعادل در بازار کنجاله سویا و ذرت به عنوان دو نهاده مهم برای مرغداران گفت: سهمیه جدیدی برای استان‌ها ابلاغ کردیم تا بتوانند ذرت موردنیاز دامداران را دریافت کنند و با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط شرکت پشتیبانی امور دام و سایر بخش‌های خصوصی انجام شده اکنون قیمت دو نهاده کنجاله سویا و ذرت تا حدی کاهش داشته و متعادل شده است.

وی نرخ هر کیلوگرم کنجاله سویا را در مبادی ورودی کشور ۲۱۵۰ تا ۲۲۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: ذرت برزیلی نیز در مبادی ورودی هر کیلوگرم ۱۱۳۰ تومان و ذرت اوکراین هزار تومان عرضه می‌شود. شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان بازوی اجرایی وزارت جهاد کشاورزی تعادل‌بخشی و تنظیم بازار گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ و نهاده‌های مهمی همچون کنجاله سویا و ذرت را برعهده دارد ک طی چند ماه اخیر به دلیل نوسان ارز قیمت دو نهاده کنجاله سویا و ذرت افزایش داشته تا حدی که با اعتراض مرغداران روبرو شده و اکنون این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد آرامش در بازار است.

70 درصد تسهیلات اشتغال در حوزه روستایی است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری گفت: 70 درصد اعتبار تسهیلات اشتغالزایی از سهم 100 درصدی هر استان در حوزه اشتغال روستایی ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، سید ابوالفضل رضوی روز گذشته در نشست تبادل نظر در زمینه تسهیلات روستایی استان کرمان با بیان اینکه 30 درصد از اعتبار تسهیلات اشتغالزایی در اختیار کارگروه ملی برای رقابت استان‌ها و بخش‌ها گذاشته شده است، افزود: واگذاری تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری اقدام بسیار ارزنده دولت تدبیر و امید است.

وی بر لزوم تسریع و تسهیل روند پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکید کرد و اظهار داشت: در صدور و ابلاغ آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها باید ضمن تدوین روان‌تر، پس از گذشت 2 ماه از صدور، بازرسی‌های لازم انجام شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه در زمینه اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، توزیع منطقی بین شهرستان‌ها و روستاها مورد توجه ویژه است، گفت: در قانون آمده سند رسمی املاک مسکونی، واحد تولیدی روستایی، سفته و ماشین‌آلات برای متقاضیان روستایی به عنوان ضمانت دریافت تسهیلات اشتغال پایدار مورد قبول است.

وی اظهار داشت: اعلام کرده‌ایم که آورده متقاضیان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نباید به صورت یکجا به بانک ارائه شود و آنها باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری عنوان کرد: یکی از مشکلات موجود در مسیر پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، ارزیاب‌های بانکی هستند و برای رفع این مشکل معاون عمرانی استانداری کرمان می‌تواند 2کارشناس رسمی دادگستری را برای هر شهرستان تعیین تا نسبت به ارزیابی قیمت املاک اقدام کنند.

رضوی با اشاره به اینکه استان کرمان زمینه لازم برای انجام اقدامات بزرگ در زمینه صنایع دستی را دارد گفت: در این راستا به آموزش و ایجاد زمینه خرید تضمینی محصولات تولیدی نیاز است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران