شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125585 | |

تیم ملی فوتبال بلژیک در دیدار رده‌بندی جام جهانی 2018 روسیه تیم ملی انگلیس را شکست داد و عنوان سوم این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

تیم ملی فوتبال بلژیک در دیدار رده‌بندی جام جهانی 2018 روسیه تیم ملی انگلیس را شکست داد و عنوان سوم این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

در این دیدار که در ورزشگاه «سن پترزبورگ» برگزار شد، بازیکنان تیم ملی بلژیک، تیم ملی انگلیس را با نتیجه 2 بر صفر شکست دادند و در جایگاه سوم جام جهانی 2018 روسیه ایستادند.

«توماس مونیه» در دقیقه چهار و «ادن هازارد» در دقیقه 82 برای تیم ملی بلژیک گلزنی کردند و عنوان سومی را برای تیمشان به ارمغان آوردند.

دیدار تیم‌های ملی بلژیک و انگلیس در نیمه نخست دیدنی و جذاب بود و گردش توپ در زمین سرعت بالایی داشت و جز در دقایق میانی این نیمه توپ بیشتر در نزدیک محوطه جریمه دو تیم در جریان بود و با وجود شکست یک بر صفر تیم ملی انگلیس برابر بلژیک اما این شاگردان «گرت ساوت گیت» بودند که در آمار نسبت به حریف برتری داشتند.

در دقایق ابتدایی نیمه نخست بازیکنان تیم ملی بلژیک که شروع‌کننده این دیدار بودند، توپ و میدان را در اختیار داشتند و شاگردان«گرت ساوت گیت» در تیم ملی انگلیس در این دقایق با دفاع از درون زمین حریف قصد داشتن آنان را تحت فشار قرار دهند که در یک ضد حمله سریع تیم ملی بلژیک به گل رسید. در دقیقه 4 چادلی از سمت چپ دروازه تیم ملی انگلیس نفوذ کرد و توپ ارسالی او به محوطه جریمه را «توماس مونیه» با یک بغل پا ساده درون دروازه تیم ملی انگلیس جای داد.

ملی پوشان انگلیس برای جبران گل خورده جلو کشیدند اما تلاش آنان مفید نبود و به گل نرسیدند. در دقیقه 11 «کوین دین بروینه» بازیکن تیم ملی بلژیک در محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد اما شوت او را « جوردن پیکفورد» دفع و مانع از گلزنی این بازیکن شد.

در دقیقه 13 هازارد در موقعیت گلزنی قرار داشت اما موفق نبود. در دقیقه 14 «لوفتس چیک» ملی‌پوش انگلیس در محوطه جریمه بلژیک فرصت سرزنی پیدا کرد که این ضربه را «کورتوا» دروازه بان تیم ملی بلژیک مهار کرد. در دقیقه 17 «لوکاکو» پس از یک و دو با هازارد در پشت محوطه جریمه انگلیس وارد محوطه جریمه این تیم شد اما ضربه آخر وی دقت لازم را نداشت و توپ را پیکفورد جمع کرد. در دقیقه 19 لوفتس چیک از سمت راست وارد محوطه جریمه تیم ملی بلژیک شد و دو مدافع این تیم را پشت سر گذاشت اما مهاجمان این تیم ازپاس ارسالی این بازیکن نتوانستند استفاده کنند و مدافعان حریف توپ را دفع کردند.

در دقیقه 24 «رحیم استرلینگ» با پاسی عرضی در پشت محوطه جریمه تیم ملی بلژیک «هری کین» را در موقعیت گلزنی قرار داد اما کاپیتان تیم ملی انگلیس با شوتی ناامید‌کننده این فرصت را به راحتی از دست داد و موفق به گلزنی نشد.

در دقیقه 33 شوت هازارد در محوطه جریمه به یکی از مدافعان پرتعداد تیم ملی انگلیس برخورد کرد و راهی کرنر شد.

در دقیقه 34 ضربه برگردان «آلدرویرلد» مدافع پیش تاخته تیم ملی بلژیک با فاصله کمی از دیرک افقی دروازه تیم ملی انگلیس به بیرون رفت. در دقایق باقی مانده از این دیدار اتفاق خاصی نیفتاد و بازی در نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر تمام شد و بازیکنان با سوت علیرضا فغانی داور این دیدار به رختکن رفتند.

«گرت ساوت گیت» سرمربی تیم ملی انگلیس که عنوان سومی جام جهانی را از دست رفته می‌دید، نیمه دوم را با دو تغییر همزمان آغاز و لینگارد و راشفورد را به ترتیب جانشین رز و استرلینگ کرد و با این تغییرات تیمش هجومی‌تر شد و انگلیسی‌ها با تریپیر و لینگارد در موقعیت گلزنی قرار گرفتند ولی تلاش آنان برای گلزنی کافی نبود.

شاگردان «روبرتو مارتینز» در تیم ملی بلژیک در این دقایق تنها چشم به ضد حملات داشتند و با حرکات سریع و به موقع خود بارها دروازه تیم ملی انگلیس را تهدید کرد.

در دقیقه 57 «رومرلو لوکاکو» با پاس عمقی و زیبای ادن هازارد در محوطه جریمه تیم ملی انگلیس در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما نتوانست از موقعیت تک به تک با پیکفورد سنگربان تیم ملی انگلیس استفاده کند و ناکام ماند. در دقیقه 62 «دلف» مدافع تیم ملی انگلیس یک فرصت 100درصدی گل را از ادن هازارد گرفت و با تکلی به موقع مانع از گلزنی مهاجم تیم ملی بلژیک شد. در دقیقه 69 «دایر» بازیکن هافبک تیم ملی انگلیس به دنبال یک حرکت ترکیبی از نیمه میدان وارد محوطه جریمه تیم ملی بلژیک شد و اما توپ او در آستانه ورود به دروازه این تیم با حضور به موقع «آلدرویرد» راهی کرنر شد.

در دقیقه 73و 74 لینگارد وتریپیر در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما توپ این دو با بد اقبالی از کنار دروازه بلژیک به بیرون رفت.

در دقیقه 79 و درحالی که تیم ملی انگلیس سرتاسر حمله بود، ملی‌پوشان تیم ملی بلژیک در یک ضد حمله سریع که از چند پاس دقیق صورت گرفت در آستانه گلزنی قرار گرفتند اما پیکفورد سنگربان تیم ملی انگلیس شوت سنگین مونیه را دفع کرد.

در دقیقه 82 و با همین تاکتیک بازیکنان تیم ملی بلژیک به دروازه تیم ملی انگلیس نزدیک شدند و این ‌بار ادن هازارد پاس درعمق کوین دی بروینه را دریافت کرد و گلزنی کرد.

در ادامه ملی‌پوشان تیم ملی بلژیک از به هم ریختگی تیم ملی انگلیس که انتظار چنین نتیجه‌یی را نداشتند دو بار دیگر صاحب موقعیت گلزنی شدند اما موفق نبودند و دیدار شصت و سوم جام جهانی با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم ملی بلژیک تمام شد و این تیم سوم شد.

علیرضا فغانی به همراه رضا سخندان و محمدرضا داور بین‌المللی کشورمان با نشان دادن کارت زرد به استونز و مگوئائر این بازیکنان را جریمه کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران